HAVALAR ISINDI KAVGALAR ARTI

Havalar ısındı, insan psikolojisi bozulunca kavga olayları da arttı. Dün yaşananiki kavgada 11 kişi yaralandı.

HAVALAR ISINDI KAVGALAR ARTI

ŞANLIURFA’nın Siverek İlçesi’nde, arazi anlaşmazlığından dolayı iki aile arasında çıkan taşlı- sopalı kavgada 4 kişi yaralandı.

İddiaya göre aralarında arazi anlaşmazlığından dolayı husumet bulunan Beyaztoprak ve Şimşek ailesinin fertleri, arasında aynı nedenden dolayı tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma, bir süre sonra her iki aile fertlerinin katılımıyla kavgaya dönüştü. Birbirine taş ve sopalarla saldıran iki aile fertlerinin kavgası, ihbar üzerine köye gelen jandarmalar tarafından güçlükle sona erdirildi.

ARAZİ KAVGASI

Kavga sırasında taş ve sopalarla vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan Hikmet Beyaztoprak (49), Ali Beyaztoprak (40), Mehmet Şimşek (40) ve Nurettin Şimşek (37) otomobiller ile Siverek Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Burada tedavileri tamamlanan 4 kişi daha sonra gözaltına alınarak İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.

Şüphelilerin sorgulamasına devam edilirken, köyde yeni bir kavga yaşanmaması için jandarma tarafından geniş güvenlik önlemi alındı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

SANAL KAVGA

 Şanlıurfa'da internet ortamında sataşan 2 grup arasında yaşanan kavgada, 7 kişi yaralandı. Sanal ortamdaki bir paylaşım sitesinde bir birine sataşan gençler, daha sonra Yusuf Paşa Mahallesi'nde kavga etti. Kavgada, Hayat D. (24), Mehmet A. (27), Abdülkadir S. (23), Ahmet P. (22), Salih P. (20), Muhammet Samet K.(18) ve İsa S. (19) hafif şekilde yaralandı. Polis ekiplerinin müdahale ettiği kavgada, söz konusu 7 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

Kaynak: Diyarbakır Söz