Görüş Bildir

İntihar'ın sırrı çözüldü

İntihar'ın sırrı çözüldü

Hastane'deki intiharın sırrı çözüldü. Kameralara yansıyan intihar eden genç kadının, kalp kiriz geçiren sevgilisinin ölümünden dolayı, intihar ettiği belirlendi.

Diyarbakır'da hastanede yaşanan intihar olayının sırrı çözüldü. İntiharı güvenlik kameralarına da yansıyan Derman Bakır'ın ölümünün, kalp krizi geçiren sevgilisi Medeni Aykal'ın (45) yaşamını yitirdiğini öğrenmesi üzerine yaşandığı öğrenildi.

MEDENİ AYKAL KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Olay, önceki gün akşam saatlerinde Kayapınar ilçesinde bulunan özel hastanede meydana geldi. Bismil ilçesinde kalp krizi geçiren 45 yaşındaki Medeni Aykal, ilk müdahalesinin ardından sağlık görevlilerince ambulansla hastaneye götürüldü. Aykal, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Hastane koridorunda bekleyen sevgilisi Derman Bakır, iddiaya göre, Medeni Aykal'ın ölüm haberini aldıktan sonra çantasından çıkardığı tabancayı göğsüne dayayarak, ateşledi. Ağır yaralanan ve acil serviste hemen müdahale edilen Derman Bakır da kurtarılamadı. Medeni Aykal'ın cenazesi, dün sabah saatlerinde yakınları tarafından teslim alınarak, Çınar ilçesinde toprağa verilirken, Derman Bakır'ın cansız bedeni ise otopsi için morga götürüldü.

GÖRÜNTÜLER GÜVENLİK KAMERASINDA

Öte yandan hastanenin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde Derman Bakır'ın, Medeni Aykal'ın ölüm haberini aldıktan sonra çantasından çıkardığı tabancayı göğsüne dayayıp, tetiğe bastığı ardından koltuğa yığıldığı ve silahın elinden yere düştüğü anlar yer aldı.

ÇİFTE ÖLÜMÜN AYRINTILARI ORTAYA ÇIKTI

Diyarbakır'da özel bir eğitim kurumunda rehber öğretmeni olan Derman Bakır'ın, önceki gece saatlerinde Medeni Aykal ile görüştüğü ve bu sırada Aykal'ın kalp krizi geçirdiği iddia edildi. Bakır'ın, durumu sağlık görevlilerine bildirmesi ile olay yerine gelen ekiplerin ilk müdahalesinin ardından Aykal'ı özel hastane götürerek tedaviye aldığı ve hastanede doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadığı öğrenildi.

SEVGİLİSİNİN AİLESİ İLE HASTANEDE TARTIŞMIŞ

Aykal'ın kalp krizi geçirdiğini öğrenen ailesi ve yakınları hastaneye geldi. Hastanede Derman Bakır ile karşılaşan Aykal'ın çocukları ve yakınları arasında sözlü tartışma çıktı. Hastane çalışanları Bakır'a yapılan tehditlerin ardından genç kadını başka bir kata götürdü.

YAKINLARINI GÖRÜNCE TETİĞE BASTIĞI İDDİA EDİLDİ

Bu sırada Bakır, kendisinde bulunan Aykal'ın cep telefonunu hastane çalışanlarına teslim edip, ailesine verilmesini istedi. Cep telefonu alan hastane çalışanları, Aykal'ın yakınlarına getirdi. Yakınları, hastane çalışanlarına Bakır'ın hangi katta olduğunu sorması üzerine yanıt alamayınca ısrarlarını sürdürdü. Yoğun ısrar üzerine hastane çalışanları, Derman Bakır'ın bulunduğu katı söyledi. İddiaya göre, Aykal'ın yakınlarını katın koridorunda gören Bakır, tabancayla intihar etti.

GENÇ KIZ MEMLEKETİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Öğretmen Bakır'ın, otopsi işlemleri tamamlandı. Genç kızın naaşı ailesine tarafından alınarak, memleketi Mardin'in Nusaybin ilçesinde defnedildi.