Görüş Bildir

İstanbul 14 Haziran hava durumu!

İstanbul 14 Haziran hava durumu!

İstanbul 14 Haziran hava durumu araması yaz mevsimine zaman olarak girdiğimiz ancak hava olarak giremediğimiz şu günlerde çok merak ediliyor. İstanbul'da kuvvetli yağış beklendiği için yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

İstanbul 14 Haziran hava durumu araması yaz mevsimine zaman olarak girdiğimiz ancak hava olarak giremediğimiz şu günlerde çok merak ediliyor. İstanbul'da kuvvetli yağış beklendiği için yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, bu gece saatlerinden sonra İstanbul'da yerel olarak kuvvetli (21-50 kilogram/metrekare) sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiği için su baskını, sel, yıldırım, yerel küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Pazar günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin edilen yağış nedeniyle su baskını, sel, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalar gibi muhtemel riskler bulunuyor.