Görüş Bildir

KAYIT DEPOSU ZULA OLUNCA

Kamyonun yakıt deposuna "zula" dibe tabir edilen bölümlerine konulan 165 kilo eroin, "Dedektör" köpekler tarafından bulundu.

KAYIT DEPOSU ZULA OLUNCA

VAN-Van'dan İstanbul'a giden bir kamyonun yakıt deposunda, 165 kilogramsaf eroin ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığının Van, İstanbul, Erzincan ve Gaziantep Emniyet müdürlükleri ile ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyon kapsamında, Van'dan İstanbul'a giden kamyon takibe alındı.

Van-Bitlis kara yolunun 15. kilometresinde, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince durdurulan kamyonda, narkotik dedektör köpekleri kullanılarak arama yapıldı. Aramada, yurt dışına gönderilmek üzere preslenerek, aracın yakıt deposuna gizlenmiş vaziyette 165 kilo 63 gramsaf eroin bulundu.

ZULA BÖLÜMLERE

Olayla ilgili, kamyon sürücüsü Ş.Y. ile uyuşturucuyla bağlantısı bulunduğu belirlenen M.A, A.A, H.A, D.Ş, İ.S, S.K. ve İ.S Van'da gözaltına alındı. İstanbul'da gözaltına alınan Y.Y ve T.K. ile Gaziantep'te gözaltına alınan S.K. da Gaziantep'te gözaltına alınarak, Van'a gönderildi.

Van Emniyet Müdürlüğünde sorguları tamamlanan 11 zanlı, sağlık kontrolünden geçirilerek, adliyeye sevk edildi. Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2010 yılı içerisinde düzenlenen operasyonlarda, 1 ton 250 kilogrameroin ile 1 ton 400 kilogramesrar ele geçirildiğini belirterek, operasyonda görev alan ekipleri tebrik etti.

Etiketler: