Meteoroloji'den "Soba ve Doğalgaz" Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji'den

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Marmara'nın doğusu, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Karadeniz ile Nevşehir, Kayseri, Hatay, Mersin, Osmaniye, Adana, Erzincan, Tunceli, Erzurum ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Erzurum ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ile zamanla iç ve batı bölgelerde yer yer kuvvetli olarak esecek.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI

Meteoroloji, sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden vatandaşları uyardı.

SOBA VE DOĞALGAZ KAYNAKLI BACA GAZI ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT

Rüzgarın batı bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı Meteoroloji ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı. (15)

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. (13)

İZMİR: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı. (18)

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak sağanak yağışlı. (17)

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(17)

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. (17)

Erzurum: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı geçece. (-3)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(12)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Ege: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve iç kesimleri aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin batısı ile Hatay, Mersin, Osmaniye ve Adana çevreleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇANADOLU: Genellikle parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batı kesimleri ile Nevşehir ve Kayseri çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Amasya çevreleri ile öğle saatlerinde Orta Karadeniz, zamanla bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimleri çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Erzincan, Tunceli ve Erzurum ile gece saatlerinde Ardahan çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve karla karışık yağmur, Erzuırum ve Ardahan çevrelerinde kar şeklinde olacak.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

Kaynak: Diyarbakır Söz