Görüş Bildir

İçinde yolcuların da bulunduğu halk otobüsüne silahlı saldırı

İçinde yolcuların da bulunduğu halk otobüsüne silahlı saldırı

İstanbul Sancaktepe'de özel halk otobüsüne silahlı saldırı

İstanbul'da halk otobüsüne silahlı saldırı. Sancaktepe'de 19S numaraları özel halk otobüsüne, şoförünün öceden husumetli olduğu kişi tarafından silahlı saldırı düzenledi. Saldırı da ölü ve yaralı olmadığı açıklanırken, otobüs şoförünün cam kırıkları sebebiyle hafif yaralandığı beliritldi

Akşam Gazetesinin haberine göre;

Olay, Sancaktepe Atatürk Caddesi Yenidoğan istikametinde saat 16.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre Kadıköy-Yenidoğan seferini yapan içinde yolcuların bulunduğu 19S numaralı Özel Halk Otobüsü'nün sürücüsü Ferdi Ok, Çekmeköy'de trafikte bir otomobilin sürücüsü ile tartıştı.

Otomobil sürücüsü, otobüsü Sancaktepe'ye kadar takip ederek, Yenidoğan istikametine seyir halinde olan otobüsün sürücü bölümüne tabanca ile iki el ateş etti. Kurşunlardan birisi sürücü penceresine diğeri ise sol ön çamurluğa isabet etti.

SÜRÜCÜ HAFİF YARALI

Olay üzerine otobüs şoförü Ferdi Ok, otobüsü sağa çekti. İçerisinde yolcu dolu otobüste herhangi bir yaralanan olmazken, kırılan cam parçaları otobüs sürücüsünün yüzünde ufak yaralar açtı. Otobüsteki yolcular başka bir otobüse sevk edildi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, kurşunlanan otobüs üzerinde inceleme yaptı. Polis, otobüse silahlı saldırıyı gerçekleştiren şüpheliyi bulmak için çalışma başlattı.

OTOBÜS SÜRÜCÜSÜ OLAYI ANLATTI Sürücü Ferdi Ok, yaşanan olayla ilgili, "Tartıştık, gururuna yediremedi iki el ateş etti. Tek kişiydi. Seyir halindeydim. Otobüste yolcular vardı. Kadıköy'den Yenidoğan'a gidiyorduk. Benden başka yaralı yok" dedi.