Görüş Bildir

Otomobilin motoruna sıkışan minik kedi büyük uğraş sonucu çıkarıldı

Otomobilin motoruna sıkışan minik kedi büyük uğraş sonucu çıkarıldı

İzmir’de psikiyatrist olan Duygu Erdem’in iş yerinin önüne park ettiği aracının motor bölümüne sıkışan bir kedi polis ekiplerinin büyük uğraşı sonucu kurtarıldı. Yavrusunun kurtarılma anını annesi uzaktan seyretti.

İzmir’in Bayraklı İlçesi'nde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı sosyal hizmet merkezinde görevli psikiyatrist Duygu Erdem, park ettiği 35 EA 2632 plakalı otomobiline binmek için kapıyı açtı. Aracının motor kısmından kedi sesi geldiğini duyan Erdem, çalışma arkadaşlarından kediyi çıkartmak için yardım istedi. Tüm uğraşlara rağmen yavru kedi bulunduğu yerden bir türlü çıkmadı. Çalışanlar kedinin çıkması için döner ve sucuklu yumurta bile getirdi. Başka bir olay için kuruma gelen Asayiş Ekipler Amirliği polisleri de kediyi kurtarmak için seferber oldu. Sopayla yere vurulup, kedinin bulunduğu yerden çıkması için "pisi pisi" diye seslenildi. Duygu Erdem de telefonla itfaiyeyi arayıp, kediyi çıkarmalarını istedi. İtfaiye görevlileri kediyi kurtarırken aracın zarar görebileceğini söyleyince bundan da vazgeçildi. Tüm bunlar olurken, yavru kedinin annesi de kurtarma operasyonunu uzaktan seyretti.

Atılan döner ve sucuklu yumurtanın kokusunu alan ve bunları yemek için bulunduğu yerden yaklaşık bir saat sonra çıkan yavru kedi, korku dolu bir bakışla çıktı. Duygu Erdem, "Ben de hayvanseverim. Küçücük bir kedi, bayağı uğraştırdı. Bu şekilde yola çıkamazdım. Yolda kediye zarar verebilirdim. Neyseki hiçbir zarar görmeden kendi çıkıp gitti" dedi.
Etiketler: | | | |