YIKIM GERGİNLİĞİ

Mağazanın ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıkılmak istenmesi, olaylara neden oldu. Zabıta ve mağaza çalışanları arasında çıkan arbedede bir kişi yaralandı.

YIKIM GERGİNLİĞİ

Van'da Cumhuriyet Caddesi'ndeki bir mağazanın, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıkılmak istenmesi üzerine zabıta ekipleri ile mağaza çalışanları arasında çıkan arbedede, bir zabıta memuru yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Belediye Meclisi, Cumhuriyet Caddesi'ndeki Tekel binası yanında bulunan giyim mağazasının, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıkılmasına karar verdi.

Mağazadaki yıkım işlemlerinin başlaması için Zabıta Müdürlüğü ekipleri, mağazaya giderek eşyaların boşaltılmasını istedi.

Bu esnada, zabıta ekipleri ile mağaza çalışanları arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine çıkan arbedede, mağaza çalışanları zabıta memurlarına ellerindeki demir çubuk ve sopalarla saldırdı.

YIKIM GERGİNLİĞİ

Zabıta ekiplerinin biber gazı ile müdahalede bulunduğu olaylarda, bir zabıta memuru kafasına aldığı darbe sonucu yaralandı.

Yaralı, ambulansla Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kavganın ardından olay yerine giderek tarafları sakinleştiren polis ekipleri, herhangi bir taşkınlık yaşanmaması için mağaza önünde geniş güvenlik önlemi aldı.

Elinde yıkım kararı bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Selim Bozyiğit ile yıkımı durdurma kararı bulunan mağaza yetkilisi ise Cumhuriyet Başsavcılığına gitti.

Kaynak: Diyarbakır Söz