Görüş Bildir

23 Aralık 2015 Hava Durumu- Soğuklar Geliyor

23 Aralık 2015 Hava Durumu- Soğuklar Geliyor

Meteoroloji'den yapılan değerlendirmeye göre, İç ve doğu kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, Artvin’in iç kesimleri ile Ardahan çevresinin kar yağışlı, olacağı tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; İç ve doğu kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Trabzon, Rize ve Artvin kıyılarının yağmurlu, Artvin’in iç kesimleri ile Ardahan çevrelerinin kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde sabah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI : Önemli bir değişiklik beklenmiyor, İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerde normallerin 2 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR : Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

SİS UYARISI: Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile güneydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BURSA        12

ISTANBUL   11

SAKARYA   13

KOCAELI     13

EGE

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHISAR  0

IZMIR      14

MANISA 10

UŞAK      10

AKDENİZ 

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA     20

ANTALYA 20

ISPARTA  10

MERSİN    19

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA       1

ESKISEHIR  1

KAYSERİ      2

KONYA         1

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte sabAh ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU                  11

DÜZCE                9

KASTAMONU   -1

ZONGULDAK   10

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, iç ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Trabzon, Rize ve Artvin kıyılarının yağmurlu, Artvin’in iç kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GİRESUN          12

GÜMÜŞHANE   5

SAMSUN           13

TRABZON          13

DOĞU ANADOLU 

Parçalı ve az bulutlu zamanla kuzeydoğu yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM   0

KARS            -1

MALATYA    10

VAN                4

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DIYARBAKIR   13

GAZIANTEP     14

SANLIURFA     15

ŞANLIURFA     15

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ 

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz'in doğusu aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatı, akşam kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s), doğusu ilk saatlerde 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), doğusu ilk saatlerde 4 ila 6 ( 30-50km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anıda orta.

MARMARA Hava Durumu: Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde pus ve sisli, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, akşam güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, pus anında orta; sis anında zayıf.

EGE Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4(10-30 km/s), Orta ve Güney Ege 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de Kuzey ve kuzeybatıdan (10-30 km/s), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğu, öğle ve akşam saatlerinde kuzeybatıdan (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş:İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.