Akrep Prömiyerine Yoğun İlgi

Batman Belediyesi Şehir Tiyatrosu, uzun bir aradan sonra 'Dûpişk' (Akrep) oyunuyla seyirciyle buluştu. Oyunu yüzlerce Batmanlı ilgiyle izledi.

Akrep Prömiyerine Yoğun İlgi

Geçtiğimiz yıl Batman Belediyesi tarafından kurulan Şehir Tiyatrosu, sezonu Eşber Yağmurdereli'nin "Dûpişk (Akrep)" adlı oyunuyla açtı. Yaqup Tilerminî'nin Kürtçeye çevirdiği ve Gürcü yönetmen Varlam Lali Nikoladze'nin yönettiği oyunun prömiyerine, oyun yazarı Eşber Yağmurdereli, BDP Batman Belediyesi Eş Başkan adayları Sabri Özdemir ve Gülistan Akel, BDP Batman Il Eş Başkanı Serdar Atalay, sivil toplum örgütü temsilcileri ve yüzlerce yurttaş katıldı.

 

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Oyunun yazarı Eşber Yağmurdereli'nin Sinop Cezaevi'ndeyken yaşadığı bir olaydan yola çıkarak kaleme aldığı oyunu, sahneye taşıyan Batman Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, seyircilerine adeta tiyatro ziyafeti sundu. Oyundan sonra kısa bir değerlendirmede bulunan yönetmen Varlam Lali Nikoladze, seyircilerin gösterdiği duyarlılıktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, bu tiyatronun Batman'da gerçek profesyonel şehir tiyatrosuna dönüşeceği inancında olduğunu söyledi.

Kaynak: Diyarbakır Söz