Görüş Bildir

Birliğimizi güçlendirelim!

Birliğimizi güçlendirelim!

İl Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, Mevlid Kandili mesajı yayımladı. Güzeloğlu, "Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in doğumunu kutlarken, onun imanını, ibadet hayatını, yüce ahlakını, kardeşlik hukukunu, adalet anlayışını tekrar hatırlamalı, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamında, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için her zamankinden daha çok gayret göstermeliyiz" dedi.

İl Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu'nun Mevlid Kandili Mesajı yayımladı.

Vali Güzeloğlu, mesajında, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Hz. Muhammed'in(S.A.V) dünyaya teşrifini müjdeleyen Mevlit Kandiline ulaşmanın huzuru ve mutluluğu içerisinde olduklarını bildirdi. "Bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen Hz. Peygamberimiz (S.A.V yeryüzünde güzel ahlakın ve adaletin timsali, bütün insanlık için yol gösterici ilahi bir nur, sönmeyen bir kandildir." ifadesini kullanan Güzeloğlu, mesajında şunları kaydetti:

BİRLİĞİMİZİ KORUMALIYIZ

Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in doğumunu kutlarken, onun imanını, ibadet hayatını, yüce ahlakını, kardeşlik hukukunu, adalet anlayışını tekrar hatırlamalı, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamında, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için her zamankinden daha çok gayret göstermeliyiz.

Bu gece vesilesiyle yapacağımız duaların başta gönül coğrafyamız olmak üzere, bütün insanlığın muhtaç olduğu manevi huzura dönüşmesini diliyor, bu gecenin birlik ve beraberliğimize, dirlik ve düzenimize vesile olması temennisiyle tüm Diyarbakırlı vatandaşlarımızın Mevlid Kandilini en kalbi duygularımla kutluyor, bu gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum."