Görüş Bildir

Diyarbakır'da sel uyarısı!

Meteroloji dün akşam itibariyle bölgede yaşanan yağışlar nedeniyle sel ve su baskını yaşanabileceği uyarısında bulanarak, vatandaşların tedbir olmasını istedi.

Meteoroloji Müdürlüğü Diyarbakır, Mardin ile Batman için sel ve su baskın uyarısında bulundu.

 Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, 3 kent için sağanak yağış uyarısında bulundu.  Batman, Mardin ve Diyarbakır için dün akşam saatlerinde sağanak yağış uyarısında bulununan Bölge Müdürlüğü, kuvvetli rüzgar ile birlikte gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada, her üç kentte yaşayan yurttaşlara sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

VAN'DA YILIN İLK KARI

Van merkezde sabah saatlerinden itibaren yağan yağmur, yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı. Van-Bahçesaray Karayolu'ndaki 3 bin rakımlı Karapet Geçidi'ne yılın ilk karı yağdı. Zaman zaman etkili olan sis ve kar yağışı kimi noktalarda sürücülere zor anlar yaşattı.

BU KIŞ ÇETİN GEÇECEK

Tendürek Dağı'nın eteklerinde bulunan, Ağrı'nın Diyadin ilçesine bağlı, 2 bin 500 rakımlı Atadamı köyü, etkili olan kar yağışıyla beyaza büründü.  Hava sıcaklığının düştüğü Ağrı'da, 3 bin 584 metre yükseklikteki Tendürek Dağı eteklerindeki Diyadin ilçesinin yüksek kesimlerine kar yağdı. 2 bin 500 rakımlı Atadamı köyü, kar yağışıyla sbeyaza büründü. Bölgede kar kalınlığı, 5 santimetreye ulaştı. Karın erken yağdığını söyleyen köylülerden Seyit Öztürk, "29 Ekim'de kar yağması bizi şaşırttı. Bu yıl bölgeye kar erken düştü. Bu da gösteriyor ki kış çok fena geçecek" dedi.
Etiketler: | | | |