Görüş Bildir

GÜNTED'den çözüm sürecine destek gezisi

Diyarbakır’da faaliyet gösteren Güneydoğu Teknik ve Akademik Elemanlar Derneği(GÜNTED), ülkenin birlik ve beraberliği için başlatılan çözüm sürecine destek amacıyla Adana’ya gezi düzenledi.

GÜNTED'den çözüm sürecine destek gezisi

GÜNTED gönüllülerinin katıldığı gezide, Adana’da bulunan Çukurova Teknik Elemanlar Derneği üyelerine, çözüm süreciyle bölgede yaşanan olumlu hava anlatıldı. GÜNTED, 'Sivil Düşün AB Programı' desteği ile yürüttüğü 'Taşköprü ve Surların Gölgesinde Birlikte Yaşama Kültürü Projesi' kapsamında Adana’ya çözüm sürecine destek gezisi düzenledi. GÜNTED üyesi ve gönüllülerinin katıldığı program kapsamında Çukurova Teknik Elemanlar Derneği (ÇUDED) üyeleriyle bir araya gelindi. Diyarbakır heyeti, ÇUDED üyelerine çözüm sürecinin halk tabanında nasıl karşılandığını anlattı.

ÇÖZÜM SÜRECİNE DESTEK GEZİSİ

GÜNTED Başkanı Abdulvahap Özbey, çözüm sürecine katkı sunmak amacıyla projeye destek verdiklerini ve önemsediklerini kaydetti. ÇUDED Başkanı Ahmet Küçüktüfekçi ise Türkiye’de yaklaşık bir yıldır ölümlerin olmayışının olumlu olduğunu dile getirdi. Küçüktüfekçi, daha etkin bir çözüm süreci için devlet-halk birlikteliğinin sağlanması gerekliliğinin altını çizdi. Ziyaretlerinden dolayı GÜNTED gönüllülerine teşekkür eden Küçüktüfekçi, çözüm sürecinin etkili ayağının sivil toplum kuruluşlarının eliyle sağlanacak adımlar olacağını dile getirdi.

Etiketler: