Görüş Bildir

İŞTE HAYATIN ACIMASIZLIĞI!

Yoksulluk ve gelir dengesizliği Diyarbakırda binlerce ailenin belini bükerken, Üç aile var ki parasızlık yüzünden çocukları adım adım ölüme gidiyor.

İŞTE HAYATIN ACIMASIZLIĞI!

EYLEM YÜRÜMEK İSTİYOR

Hasırlı mahallesindeki evinden çöp dökmek için çıkan Eylem Bugdaycı(13) ayağının kayması sonucu yere düşerek ayağını kırdı. Yaklaşık 1 yıldır ayağına takılı olan platinle yaşamak zorunda kalan Eylem, maddi imkansızlıklar nedeni ile tedavisini yaptıramadığı için sakat kaldı. Uzanacak yardım eliyle Eylem yaşıtları gibi koşup-oynayacağı günü umutla bekliyor.

 

Yenişehir İlçesi Şehitlik Mahallesi’nde oturan 9 kişilik Demir Ailesi’nin dramı yürek parçalıyor. Harabe bir evde sefalet dolu bir yaşam sürdüren Nacire Demir, eşinin yüzde 40 özürlü olduğu için çalışamadığını belirterek, yetkililerden kendilerine uzatılacak yardım elini bekliyor.

ELİF ÖLÜMÜN PENÇESİNDE

Bağlar ilçesinde, üç gözlü bir evde kirada yaşayan Bekler ailesi, büyük bir dram yaşıyor. Küçük kızları Elif, yönetmelik sebebiyle adım adım ölüme gidiyor. Aslında 18 yaşına kadar bütün vatandaşların sağlık harcaması devlet tarafından karşılanıyor. Ancak yönetmeliğe göre Elif'in ameliyatı 'medikal' sınıfına giriyor.

Etiketler: