Görüş Bildir

Kaç gel oğlum!

Kaç gel oğlum!

Dicle Üniversitesi öğrencisi oğlu Özgür'ün 10 ay önce PKK'lılarca kaçırıldığı iddiasıyla eylemde bulunan anne Latife Ödümlü, "Fırsatını bulursan kaç, gel oğlum" dedi.

PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 53 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 37'inci gününü geride bırakınken, Dicle Üniversitesi öğrencisi oğlu Özgür'ün (22), 10 ay önce PKK'lılarca kaçırıldığı iddiasıyla 10 Eylül'den beri eylemde olan Latife Ödümlü, "Fırsatını bulursan kaç, gel oğlum" dedi.

HDP Diyarbakır İl Teşkilatı Binası önünde,  37'inci günü geride bırakan 53 aile tarafından gerçekleştirilen oturma eylemi devam ederken, destekler de sürüyor.

'OĞLUMU ZORLA GÖTÜRDÜLER'

Dicle Üniversitesi Kimya Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi oğlu Özgür'ün, 10 ay önce PKK'lı teröristlerce Irak'ın kuzeyine kaçırıldığını belirterek, 10 Eylül'de oturma eylemine başlayan Siirtli Latife Ödümlü, şunları söyledi:

"Çocukları PKK tarafından götürülen annelerin hepsi gelmiyor, korkuyorlar. Korkmayın, gelin, destek verin, burada oturun. Allah razı olsun, insanlar gelip, destek ziyaretleri yapıyor. Oğlum beni duyuyorsan neredeysen kaç, gel. Bir fırsatını bulsan kaçıp, gel. Ben buradan kalkmayacağım. Sen gelinceye kadar ben burada oturuyorum. Kimseden korkmuyorum. Benim oğlumu zorla kaçırıp, götürdüler, parayla sattılar. Kış geliyor, kar geliyor, yağmur geliyor; ama yine burada oturacağım."

CEYLAN'IN AİLESİNİN ÇIĞLIĞI

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesinden 4 yıl önce 15 yaşındayken dağa kaçırılan oğlu Cafer Ceylan için gelen anne Hatice Ceylan da oturma eylemine katıldı. Anne Ceylan, yaptığı açıklamada, oğlunun hafızlık eğitimi görürken kaçırıldığını, o günden sonra adeta hayatlarının karardığını söyledi. Yaklaşık 1,5 yıl önce oğlunun kendisini telefonla aradığını anlatan Ceylan, "Oğlum 'Suriye'deyim fakat nerede olduğumu söyleyemem.' dedi. Konuşurken yanında başkaları da vardı." ifadelerini kullandı.

TEK İSTEĞİ ONU KOKLAMAK

Tek isteğinin oğluna kavuşmak olduğunu belirten Ceylan, şunları kaydetti: "Partinin önüne ilk defa geldim. HDP oğlumuzu bıraksın. Oğlumuzu, çocuklarımızı sahiplenmesinler. Çocuklarımız onların değil ki sahiplenmişler. Bunlar oğlumuzu esir gibi kullanıyor. Oğlumuz onların kölesi değil ki. Çocuklarımızı bıraksınlar, kendi çocuklarını götürsünler bu kadar seviyorlarsa. Oğlum bizi izliyor, duyuyorsa kapımız ona açık. O bizim her şeyimiz. Gecemiz, gündüzümüz belli değil. Allah ciğerimi yakanların ciğerini yaksın."