Görüş Bildir

Kaçırıldım!…

Kaçırıldım!…

Üç gün önce, otomobili terk edilmiş halde bulunan ve kendisinden haber alınamayan İşadamı Kamil Açar, önceki gece evine döndü. Kaçırıldığı öne sürülürken, kimler hangi amaçla ve nasıl bir sorgulamaya tabi tutulduğu yönünde, herhangi bir açıklamanın yapılmayışı ise dikkat çekti.

Yerel ve ulusal basına yansıyan ve işi nedehiyle gittiği Nevşehir ilinden Diyarbakır'a döndükten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan, iki gün önce Diyarbakır-Siverek karayolunun Pirinçlik mevkiinde özel otomobili terk edilmiş halde bulunan İş adamı Kamil Açar, önceki akşam evine döndü.

Kaçırıldığı iddia edilen ve eve döndükten kısa süre sonra İl Emniyet müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, Emniyet'e götürülen Açar, burada alınan ifadesinden sonra serbest bırakıldı. Açar'ın kaçırılmasıyla ilgili Avukatı tarafından yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

MÜVEKİLİMİZ KAÇIRILDI

"Müvekkilimiz Kamil Açar bir iş görüşmesi için gittiği Nevşehir’den Diyarbakır’a evine dönerken 18 Temmuz 2018 tarihinde yaklaşık olarak saat 20.30 sıralarında Pirinçlik civarında aracının önü kimliği belirsiz uzun namlulu silahlı kişilerce kesilerek alıkonulmuştur. Arabasından indirilir indirilmez elleri arkadan plastik kelepçe ile bağlanıp, gözleri ve yüzü geniş bir bezle kapatılıp zorla bir araca bindirilip kaçırılmıştır.

İKİ GÜN SONRA BIRAKILDI

Daha sonra neresi olduğu belirsiz bir yere götürülerek, 20 Temmuz günü akşam saatlerine kadar kapalı bir yerde tutulmuştur. 20 Temmuz akşam saatlerinde Diyarbakır şehir merkezine yakın bir tarlada serbest bırakılmış ve buradan anayola çıkıp bulduğu bir taksiye binmiştir. Taksicinin telefonu ile ailesini arayıp eve doğru gelmekte olduğunu bildirmiş ve saat 21.30 sıralarında evine ulaşmıştır. Evine ulaştıktan kısa bir süre sonra adli işlemler için emniyete götürülmüş, ifade işlemlerinin bitmesinin ardından bu sabah itibariyle evine dönmüştür. Bütün kamuoyuna gösterilmiş olan duyarlılık için Kamil Açar ve ailesi adına teşekkür ediyoruz."

NEDEN KAÇIRILDIĞI BİLİNMİYOR?

Açar'ın kaçarılmasıyla ilgili avukatlarca yapılan açıklamanın içeriğinde, kaçırılan kişilerin kimler olduğu, iki gün süreyle tutulduğu yer ve kendisine yönelik yapılan sorğulamaya ilişkin, herhangi bir bilginin verilmeyişi dikkat çekerken, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin bir açıklamanın olup olmayacağı da merak ediliyor.
Etiketler: | | |