Görüş Bildir

KLİMALAR ÇALIŞMAYINCA

Diyarbakırda şehir içi ulaşımı sağlayan Özel Halk Otobüslerinde klimaların çalıştırılmaması sıcaklığın 45 derecenin üzerinde gözlendiği kentte vatandaşların tepkisini çekiyor. Otobüs sürücülerinin klima yerine sıcak hava yayan fanları çalıştırdığına dikkat çeken vatandaşlar, bu yanlışlığın düzeltilmesini istiyor

KLİMALAR ÇALIŞMAYINCA

DİYARBAKIR- Mübarek Ramazan ayında Diyarbakır yanıyor, sıcaklığın gölgede 45 güneşte ise 50 dereceyi bulduğu kentte herkes sığınacak serin yer ararken, şehir içi ulaşımı sağlayan Özel Halk Otobüsleri’nden şikâyet var. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ve Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri’nin ‘sabah saat 09.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında klima çalıştırılması gerektiğine ilişkin kararlarına rağmen otobüslerde klimaların çalıştırılmadığı iddia edildi. İddiayı gündeme getiren vatandaşlar, otobüs personelinin mazot gitmemesi için klima yerine sıcak hava yayan fanları çalıştırdığını ileri sürdü.

BELEDİYE DENETİM YAPSIN

Mübarek Ramazan ayında bu kadar aşırı sıcaklar hâkim olurken yapılan ihmalin vatandaşlara zülüm etmek anlamına geldiğini belirtildi. İlgililerden bu yanlışın düzeltilmesi için çalışma yapılmasını isteyen vatandaşlar, otobüs şoförlerinin yanı sıra yeterince denetim yapmayan Büyükşehir Belediyesi’ne de tepkili. Vatandaşlar, belediyenin kooperatiflere ait otobüsleri de denetlemesini istiyor.

Etiketler: