Görüş Bildir

Lice'de sıcak takip

Lice'de sıcak takip

Lice ilçesinde bir PKK'lı ile terör örgütüne yardım eden 2 kişinin yakalandığı operasyonda, 4 uzun namlulu silah, el bombası ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bir PKK'lı ile örgüte yardım eden 2 kişinin yakalandığı operasyonda 4 uzun namlulu silah, el bombası ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

LİCE KIRSALINDA OPERASYON

 Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar neticesinde dün Lice ilçesinin Karahasan köyü Eminağa mevkisinde insansız hava aracı (İHA) desteğiyle gerçekleştirilen operasyonda yakalanan teröristin H.A, terör örgütüne yardım eden kişilerin de H.E. ve S.E. olduğu belirlendi.

BİR PKK'LI SAĞ YAKALANDI

H.A'nın bölgede saldırı maksatlı keşif yaptığı tespit edildi. Operasyonda, 2 kalaşnikof, bu silaha ait 7,62 milimetre çapında 300 fişek ve 10 şarjör, el bombası, 2 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.  Diyarbakır'ın Lice ilçesinde önceki gün İHA destekli operasyon düzenlenmiş, bir örgüt üyesi ile yardım eden 2 kişi silah ve mühimmatları ile yakalanmıştı.

PENÇE-2 HAREKATI SÜRÜYOR

Pençe-2 Harekatı kapsamında toprağın altına gömülü halde çok sayıda roketatar ve uçaksavar mühimmatı ele geçirildi. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Pençe-2 Harekatı kapsamında, toprak altına gömülü şekilde 9 RPG-8 Anti-Tank Roketatar Mühimmatı, 19 RPG-8 Roketatar Sevk fişeği, 200 Doçka uçaksavar mühimmatı (14,5 mm) ile 720 Doçka mühimmatının (12,7 mm) ele geçirildiği belirtildi.
Etiketler: | | |