Ramazan öncesi denetim

Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan öncesi toplu gıda satışlarının ve üretimlerinin yapıldığı işyerlerinde denetimlerini artırdı. Denetimlerde fahiş fiyat, temizlik ve son kullanma tarihi geçmiş gıda maddelerinin denetimlerinin yapılacağı bu kurallara uymayanlar hakkında işlem yapılacak.

Ramazan öncesi denetim

DİYARBAKIR- Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ramazan öncesi gıda maddesi üretimini ve satışı yapan iş yerlerinde denetimlerini artırdı. Denetimler hakkında açıklama yapan Zabıta Müdürü Önder Öner, " Belediye zabıta ekipleri olarak halkın sağlığı anlamında denetimlerimiz sürekli yapılmakta. Ancak Ramazan öncesi bu denetimlerimizi ve denetim yapan ekip sayısını artırdık. Denetimlerde sağlık koşulları, fahiş fiyat ve son kullanma tarihi geçmiş madde satışı konularına önem veriyoruz. Bu koşulları yerine getirmeyenler hakkında yasal işlem yapılacaktır. Hiç kimse halkın sağlığıyla oynayamaz. Bu konuda belediye olarak taviz vermeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz " dedi.

HALKIMIZ DUYARLI OLSUN

Halkında alış-veriş yaparken belirtikleri konulara dikkat etmesi gerektiğini belirten Öner," Geçtiğimiz yönlerde yaptığımız denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş çocuk maması satan işyerleri tespit ettik. Bu iş yerleri hakkında gerekli işlem yaptık. Düşünün artık son kullanma tarihi geçmiş çocuk maması bile satılıyor. Bu konuda halkında duyarlı olması ve karşılaştıkları bu durum hakkında belediyemizi bilgilendirmelerini bekliyoruz " çağrısı yaptı.

Kaynak: Diyarbakır Söz