Görüş Bildir

Risk oluşturan kantin yıktırıldı

Risk oluşturan kantin yıktırıldı

Bağlar Belediyesi öğrenciler için risk oluşturan kantını yıkarak, olası faciayı önledi.

Bağlar Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan ve yıkılma tehlikesi olduğu için öğrenciler için risk oluşturan Vali Ünal Erkan İlkokulu’nun kantini yıkarak olası bir facianın önüne geçti.

Bağlar Belediyesi  ayrıca dinlenme parkının içinde inşa edilmek istenen bir iş yerine ait istimlak duvarını da yıkarak kaçak ve kanunsuz  yapılaşma konusunda vatandaşları uyardı.

Yıkım Gerçekleşti,Veliler Rahat Nefes Aldı

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde yıkılma tehlikesi bulunan ve öğrenciler için risk oluşturan okul kantini ile ilgili gelen şikayetler Bağlar Belediyesi’ni  harekete geçirdi. İhbar üzerine inceleme başlatan belediye ekipleri, Vali Ünal Erkan İlkokulu’nun bitişiğinde bulunan ve öğrenciler tarafından kullanılan kantinin yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu tespit ederek yıkım çalışması başlattı. Belediyeye ait araçlar kullanılarak yıkım gerçekleştirildi,olası bir facianın önüne geçildi.

Vatandaşlardan Belediyeye Teşekkür

Bağlar Belediyesi’nin yıkılma tehlikesi bulunan kantini yıkarak tehlikeyi ortadan kaldırması okul yönetimini ve velileri sevindirdi. Öğrenci velileri, yapılan çalışmadan dolayı belediye yönetimine ve belediye ekiplerine teşekkür etti.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,başarılı çalışmalarından dolayı belediye ekiplerine teşekkür ederek yıkılma riski bulunan yapılarla ilgili çalışmaların büyük bir hassasiyetle devam edeceğini dile getirdi.

Kaçak Yapılaşmaya İzin Yok

Bu arada Bağlar Belediyesi, kaçak ve kanunsuz şekilde inşa edilmek istenen yapılarla mücadeleyi devam ettiriyor. Bu mücadele kapsamında Karanfil 2 Dinlenme Parkı’nın içinde kaçak yollarla inşa edilmek istenen bir iş yerine ait istimlak duvarı belediye ekipleri tarafından yıktırıldı. Belediye ekipleri,yaşam alanlarının görüntüsünü bozan kaçak ve kanunsuz yapılaşma konusunda vatandaşları uyardı.
Etiketler: | | |