Görüş Bildir

SBS'DE BAŞARI SAĞLADILAR!

Eğitim Destek Evi öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yıl da Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) büyük başarı gösterdi. Öğrencilerin 55'i SBS'de Anadolu ve Meslek Liselerine yerleşti.

SBS'DE BAŞARI SAĞLADILAR!

Kurulduğu günden bu yana dezavantajlı çocuklara eğitimde fırsat eşitliği ve bilgiye kolay erişme imkanı sağlayan Bağlar Belediyesi Eğitim Destek Evi, bu yıl SBS'ye katılan 55 öğrencisini Anadolu Öğretmen, Anadolu Lisesi ve Sağlık Meslek Liseleri'ne yerleştirerek, büyük bir başarıya imza attı.

BAŞARI ELDE ETTİLER

Bağlar Eğitim Destek Evi'nde 2010-2011 Eğitim öğretim yılı içerisinde büyük bir azim ve kararlılıkla ders çalışan öğrenciler, meyvelerini toplamaya başladı. Bugüne kadar 300'ü aşkın öğrenciyi en güzel liselere yerleştiren Bağlar Eğitim Destek Evi, bu yıl da 55 öğrencisinin Anadolu Lisesini kazanmasını sağladı. Gönüllü hocalar ile haftanın 7 günü hizmet vererek 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine ders ve sınav hazırlık programları uygulayan Eğitim Destek Evi, SBS grupları için düzenlenen hafta içi etüt saatleri ve soru çözümleri ile başarıya zemin hazırladı. Merkezde yapılan deneme sınavları ile ölçme ve değerlendirmeler ile destek sunulan öğrenciler başarıya, ders çalışma ve soru çözme alışkanlığı kazandırılarak hazırlandı.

DERS EĞİTMENLERİ

Derslerin yanında kültürel ve sosyal faaliyetlere de katılan öğrenciler atölye çalışmalarına katılarak seramik, resim, tiyatro, fotoğraf, halk oyunları atölyelerinde yeteneklerini geliştirdiler. Çocuklar için çok yönlü eğitim veren Bağlar Eğitim Destek Evi'nin 2011-2012 Eğitim Öğretim yılı için kayıtları ise bugün başladı. Kayıtlar 15 Eylül'de sona erecek.

Kaynak: Diyarbakır Söz

Etiketler:

Editor Hakkında

Haber Merkezi