SİRK HEYECANI!

SİRK HEYECANI!

SİRK HEYECANI!

MARDİN-Mardin Belediyesi tarafından kültürel etkinlikler kapsamında kente davet edilen Uluslararası Turkuaz Sirk Topluluğu'nun açılış gösterisi unutulmaz anlar yaşattı.

Sirkin açılışına katılan Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, çocukların heyecanını paylaştı. Başkan Ayanoğlu, vatandaşlarla birlikte cambaz ve akrobatların nefes kesen gösterilerini izledi.

SİRK HEYECANI

Karne tatilinin yaklaşması nedeniyle çocukların sosyal yaşamına renk katmak için Uluslararası Turkuaz Sirk Topluluğu'nu Mardin'e davet ettiklerini söyleyen Başkan Ayanoğlu, "Mardin Belediyesi kültürel ve sosyal hayatı zenginleştirmek için elindeki tüm imkanları kullanıyor. Karne tatilinin yaklaştığı şu günlerde çocuklarımızın yılın yorgunluğunu atmalarında bir katkımız olsun istedik" dedi.

ÇOCUKLAR

Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, yaptığı açılış konuşmasından sonra çocuklarla birlikte gösterileri izledi. Akrobatların yaptığı gösteriler izleyicilerin yüreğini ağzına getirdi. Sırayla sahne alan palyaço, illizyonist ve ateş göstericileri izleyiciden bol bol alkış aldı. Sirk Mardin'de bir hafta boyunca gösterilerini sahneleyecek.

Kaynak: Diyarbakır Söz