Görüş Bildir

Yağmura rağmen evlat nöbetinde!

Yağmura rağmen evlat nöbetinde!

PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 55 ailenin, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma eylemi 46'inci günde de devam etti.

Diyarbakır anneleri, başlayan sağanağa rağmen oturma eyleminden vazgeçmedi. Yağmur altında oturma eyleminde yer alan anne Ayşegül Biçer, oturma eylemine devam etme noktasında kararlı olduklarını söyledi.

Kararlılıkla başladıkları eylemlerini sürdürdüklerini belirten Biçer, "Yağmur yağıyormuş hiç umurumuzda değil. Evlatlarımızın nasıl olduğunu bilmiyoruz. Canımızı onlara feda etmeye hazırız. Evlatlarımız gelmeden yaz kış hiç farketmez. Buradaki eylemimiz sonuna kadar devam edecek." dedi.

Ağrı'dan 5 yıl önce dağa kaçırılan kızı Hayal için kucağında 1,5 yaşındaki çocuğuyla eyleme devam eden anne Süheyla Demir de yağmura rağmen eylemlerini sürdürdüklerini belirtti.

EVLADIMI GERİ GETİRSİNLER

Yaz kış demeden eylemlerini sürdüreceklerini anlatan Demir, "Bizi kimse yıldıramaz. İnşallah çocuklarımızı almadan buradan gitmeyeceğiz. Yağmur, kar, kış demeden çocuklarımızı bekliyoruz. Çocuklarımız bizi duyuyorsa, biz sizin için ölümü göze aldık. Siz de bizi düşünün ve askere teslim olun bize geri dönün. Birlikte eve dönelim çocuklar. Bizim çocuklarımız 5 yıldır yağmurun altında. Kim bilir neredeler, taşların üzerinde oturup yatıyorlar." dedi.

Kaçırılan kızı Şeyma Ceylan için oturma eylemini sürdüren anne Türkan Mutlu da kızını almadan eylemini sonlandırmayacağını kaydetti.

7 sene boyunca kızı için mücadele ettiğini ve yaz kış çok zorluk çektiğini belirten Mutlu, "Şu anda üşümüyorum, Ceylan'ın acısından dolayı üşümüyorum." diye konuştu.

'BU VATAN BİZİM KİMSE BÖLEMEZ'

5 yıl önce İstanbul’da çalışırken ve askere gitmek üzereyken terör örgütü PKK tarafından kaçırılıp Suriye’ye götürüldüğünü iddia ettiği oğlu Ömer (24) için 17 Eylül’de oturma eylemine başlayan Ağrılı Salih Gökçe, 45 gündür beklediklerini belirterek oğlunu almadan gitmeyeceğini söyledi. Barış Pınarı Harekatı'nı desteklediğini ifade eden Gökçe, Türk Silahlı Kuvvetleri'yle gurur duyduğunu, vatanı kimsenin bölemeyeceğini belirterek, şunları söyledi:

"Oğlum Ömer askere gidecekti, Kobani'ye götürdüler bir daha geri gelmedi, bu 45'inci günümüz burada bekliyoruz, nöbete devam. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Mehmetçiklerimiz orada operasyon yapıyor. Bu operasyonu tam olarak destekliyorum. Benim oğlumu kandırıp götürdüler, ben şükrediyorum ki oğlum Türk Silahlı Kuvvetleri'ne karşı çıkmadı. Türk Silahlı Kuvvetleri'yle gurur duyuyorum. Bu vatan bizim, kimse bölemez. Buradan da çocuğuma çağrıda bulunmak istiyorum; Ömer'im kınalı kuzum baban kurban olsun sana, bir aydır burada bekliyorum bak, fırsatını bulduğunda gel, devletin şefkatli kollarına gel, askerliğini yap. PKK demek PYD demek, PYD demek Pejak demek, Pejak demek HDP demek. Ben oğlumu istiyorum, Diyarbakır'dan gitmeyeceğim."
Etiketler: | | | |