Görüş Bildir

5 Metruk yapı yıktırıldı

5 Metruk yapı yıktırıldı

Son iki buçuk yılda Bağlar'daki 343 metruk yapıyı yıkan Bağlar Belediyesi, Eylül ayı içerisinde madde bağımlıları ve satıcılarının yuvası haline gelerek bölgedeki vatandaşların huzurunu kaçıran 5 yapıyı daha ortadan kaldırdı.

Diyarbakır'ın Bağlar İlçesinde vatandaşların huzurunu kaçıran ve gençleri tuzağa düşüren madde bağımlıları ve bunların yuvalandığı metruk yapılarla mücadele devam ediyor.

Uzun yılların ihmali olan kullanılamaz haldeki yapıları yıkan Bağlar Belediyesi'nden sonra İl Emniyet Müdürlüğü tarafından da tacir ve bağımlılara yönelik çalışma başlatılması bölge halkınca memnuniyetle karşılandı. Emniyet ekipleri sokaklarda çalışma yaparken, Bağlar Belediyesi ekipleri de metruk yapılara aman vermiyor. Son olarak biri Yunus Emre Mahallesi'nde vatandaşların şikayeti sonucu olmak üzere 5 yapı daha yıkılarak temizlendi.

"EMNİYETİMİZİN ÇALIŞMASINA TAM DESTEK VERİYORUZ"

Göreve geldikten sonra 343 metruk yapıyı ortadan kaldırdıklarını anlatan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "İki buçuk yıldır mücadele veriyoruz. Bunun için özel ekipler oluşturduk. Hızlı bir şekilde encümen kararları alarak yıkımları gerçekleştiriyoruz. Son bir ayda 5 yapıyı daha kaldırdık. Bağlar halkı bu olumsuz tabloyu hak etmiyor. Malesef terör örgütleri ve çeteler yıllarca buraları istismar ederek halkımızın huzurunu kaçırdı. Bağlar bu mücadele ile özüne kavuşacaktır." şeklinde değerlendirmede bulundu.
Etiketler: |