Görüş Bildir

Güncel HABERLERİ

Roma dönemine ait

Roma dönemine ait "veda sahnesi"ni 10 bin kişi ziyaret etti

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde bulunarak müze bahçesine taşınan yaklaşık 10 ton ağırlığındaki kaya parçası üzerindeki Roma dönemine tarihlenen "veda sahnesi"ne ilgi artıyor
Bu hafta 5 film vizyona girecek

Bu hafta 5 film vizyona girecek

Ünlü oyuncu Rosamund Pike'ın başrolünde oynadığı "Radyoaktif" izleyici ile buluşacak
11 ilde yaklaşık 12 bin kadın

11 ilde yaklaşık 12 bin kadın "Dijital Benim İşim" diyecek

Türkiye Vodafone Vakfı, teknolojinin gücünü kadınların potansiyeliyle buluşturacak "Dijital Benim İşim" projesini hayata geçiriyor.
Fiyatı 250 bin lira!

Fiyatı 250 bin lira!

Mardin’de 35 yıldır güvercin besleyen 45 yaşındaki Tufan Kırmızıoğlu, Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in de beslediği ve 20 bin dolara alıcı bulan ’Miro’ cinsi 70 güvercinine gözü gibi bakıyor.
Her hesap için aynı parola kullanıyoruz

Her hesap için aynı parola kullanıyoruz

Türkiye'de kullanıcıların sadece yüzde 36'sı her hesap için benzersiz parola kullanırken, kullanıcıların yüzde 89'unun parolalarını kendileri oluşturuyor.
Bölge illerine

Bölge illerine "Toz'a" dikkat

Ankara'yı geçen hafta esir alan "toz ve fırtına" dün itibariyle Diyarbakır ve bölge illerini etkisi altına aldı. "Toz fırtınası" uyarısı Metorolojiden gelirsek, sağlık uzmanları "Koah, sronşit ve astım hastalarının dışarı çıkmaması gerektiğini bildirdi.
Kuvvetli yağış var

Kuvvetli yağış var

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelindeki hava durumuna ilişkin bilgiler paylaştı.
Personel yetersiz!

Personel yetersiz!

Diyarbakır Sağlık Platformu, performans sistemi ve sağlık emekçilerinin taleplerine dikkat çekerek, kentteki hastanelerde personel eksikliğinin yaşandığını ancak buna rağmen yanlış planlamaların yapıldığı belirtilerek, "Genç ve daha aktif çalışabilecek personellerin bir kısmı, pasif görevlere verilmiştir" dedi.
Tarihi yapıların restorasyonu!

Tarihi yapıların restorasyonu!

Mardin'de tarihi yapıların restorasyonu için toplantı yapıldı
Suç duyurusu

Suç duyurusu

Bismil İlim Yayma Cemiyeti, Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu
Din istismarına karşı basiretli

Din istismarına karşı basiretli

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan cuma hutbesinde, "Din istismarı karşısında her birimize düşen, ferasetli ve basiretli davranmaktır. İstismar hareketleriyle samimi gayretleri birbirinden ayırt etmek için teyakkuzda olmaktır." ifadelerine yer verildi.

"Yeşil kuşak" sevinci!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla eski stadyum alanına kurulacak 55 bin metrekarelik Millet Bahçesine Karayolları Bölge Müdürlüğünün de bulunduğu 45 bin metrekarelik alanın ekleneceği müjdesi, Diyarbakır'da heyecan uyandırdı
Utanıp şikayet etmiyorlar!

Utanıp şikayet etmiyorlar!

Evlilik sitelerinde dolandırıcılık uyarısı; utanıp şikayet etmiyorlar
Tescilli lezzetler markalaştırılıyor

Tescilli lezzetler markalaştırılıyor

Türkiye'nin önemli lezzet merkezlerinin başında gelen Şanlıurfa'da coğrafi işaret tescili olan fıstık ve isot (pul biber), yeni markasıyla tüketicilerin beğenisine sunuldu.
Bu hafta 8 film vizyona girecek

Bu hafta 8 film vizyona girecek

Emile Hirsch, Mel Gibson ve Kate Bosworth'un başrollerinde oynadığı "Fırtınalı Soygun" izleyici ile buluşacak
'Kayıp eser' iddiası

'Kayıp eser' iddiası

Kültürel varlıklarıyla dünyanın en zengin müzelerinden olan, Yorgun Herkül, Yüzyılın Hazinesi Elmalı Sikkeleri gibi paha biçilmez eserlerin bulunduğu Antalya Arkeoloji Müzesi'nde, envantere göre bazı eserlerin kaybolduğu iddia edildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca inceleme başlatıldı.
Takılarıyla gömülen Urartulu kadın mezarı

Takılarıyla gömülen Urartulu kadın mezarı

Van'ın Gürpınar ilçesinde Urartular dönemine ait nekropolde yürütülen kazı çalışmalarında, sarkaçlı küpeleri, parmağında yüzüğü, boynunda kolyesi, haşhaş başlı süs iğnesi ve iki kolunda ejder başlı bilezikleri bulunan soylu bir Urartu kadınına ait iskelet ortaya çıkarıldı
Konaklar köyünün sevimli misafirleri:

Konaklar köyünün sevimli misafirleri: "kara kaplumbağaları"

Tunceli'nin yaban hayatı varlığıyla öne çıkan Ovacık ilçesinde, sıcak ve kurak geçen mevsim şartları sebebiyle doğal ortamlarında beslenmekte zorluk çeken kara kaplumbağaları, yiyecek bulmak için yaşamlarını sürdürdükleri 15 haneli Konaklar köyüne ayrı bir renk katıyor
Göçerlerin dönüş yolculuğu başladı

Göçerlerin dönüş yolculuğu başladı

Yaz döneminde Diyarbakır, Mardin ve Siirt gibi sıcak illerden sürüleriyle Muş'taki yaylalara çıkan göçerlerin, havaların soğumasıyla günlerce sürecek eve dönüş yolculuğu başladı.

"Filmleriyle efsaneleşen oyuncu: Yılmaz Güney"

Türk sinemasının "Çirkin Kral"ı, oyuncu, yönetmen ve senarist Yılmaz Güney, vefatının 36. yılında yad ediliyor.