Görüş Bildir

Gündem HABERLERİ

Terör zararında vurgun iddiaları

Terör zararında vurgun iddiaları

Diyarbakır'da meslekten ihraç edilen eski vali yardımcısı Erol Özer'in de arasında bulunduğu 12 kişi hakkında devleti zarara uğrattıkları gerekçesiyle dava açıldı
Kendi türünü yiyor!

Kendi türünü yiyor!

Yamyam' tombul çekirge kendi türünü yerken görüntülendi
Mehmetçikler Suriye’ye uğurlandı

Mehmetçikler Suriye’ye uğurlandı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) sınır ötesi operasyonlarına katılmak üzere Diyarbakır'dan 268 Mehmetçik dualarla Suriye'nin Rasulayn ilçesine uğurlandı.
29 bölge yasak!

29 bölge yasak!

Tunceli'de 29 bölge "geçici özel güvenlik bölgesi" ilan edildi
Siyah maske uyarısı

Siyah maske uyarısı

Dermatoloji Uzmanı Hamza Aktaş, pandemiyle kullanımı artan siyah maskelerin koruyucu özelliği olmadığını, ısıyı emerek ciltte tahrişe ve egzamaya neden olduğuna dikkati çekerek, vatandaşları uyardı.
İHD Diyarbakır: Çetin’e işkence yapıldı

İHD Diyarbakır: Çetin’e işkence yapıldı

İHD Diyarbakır Şubesi üyesi Derya Yıldırım, Sevil Rojbin Çetin’e gözaltında işkence yapıldığının tespit edildiğini belirterek, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu ve ilgili kurumları işkenceye karşı mücadeleye çağırdı.
Çetin'in gözaltı süresi uzatıldı

Çetin'in gözaltı süresi uzatıldı

Diyarbakır'da gözaltına alınan Sevil Rojbin Çetin'in gözaltı süresi 4 gün uzatıldı.
23 Kişiye tutuklama

23 Kişiye tutuklama

Diyarbakır merkezli 7 ilde PKK'ya yönelik düzenlenen, 45 kişinin gözaltına alındığı operasyonda 15 kişi daha tutuklandı. Böylece operasyon kapsamında tutuklu sayısı 23'e yükseldi.
Annelerin gençlere seslenişi!

Annelerin gençlere seslenişi!

Diyarbakır annelerinin, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti sürüyor.
Kanları yerde kalmadı

Kanları yerde kalmadı

İçişleri Bakanlığı, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 2 yıl önce üs bölgesindeki astsubay eşi Serkan Karakaya'yı ziyaretten dönen Nurcan Karakaya (25) ve 10 aylık oğlu Bedirhan Mustafa'nın, PKK'lıların tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olduğu saldırının faillerinden 'Partizan' kod adlı terörist Adil Akyürek'in etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
Vatandaş: “Oh olsun”

Vatandaş: “Oh olsun”

Çok sayıda üst düzey bürokratında dolandırıldığı iddia edilen kuyumcu vurgunu ve tefecilik olayına Diyarbakırlılar mağdurlar için “Oh olsun” dedi
Baro yönetimi yürümek istedi

Baro yönetimi yürümek istedi

Diyarbakır Barosu, 'çoklu baro' teklifini protesto için yürümek istedi. Polis yürüyüşü engelledi. Avukatlar sloganlar atarak oturma eylemi gerçekleştirdi.
Müge Anlı İkranur Tırsı İkranur son dakika Giresun Valisi açıkladı! Maalesef ki...

Müge Anlı İkranur Tırsı İkranur son dakika Giresun Valisi açıkladı! Maalesef ki...

İkranur bulundu mu? ikranur tirsi ikranur son dakika haberleri Müge Anlı programı sonrasıda çok merak edilyor. Gİresun son dakika haberlerinde Müge Anlı'da aranan İkranur tırsı so dakika gelişmelerinin yaşandığı Giresun Valiliği tarafından açıklandı.
30 Haziran korona tablosu! Yeni korona  Vaka sayısı 30 haziran ölü sayısı ürkütücü yeni pik mi gelecek?

30 Haziran korona tablosu! Yeni korona Vaka sayısı 30 haziran ölü sayısı ürkütücü yeni pik mi gelecek?

30 Hazira korona tablosu şimdiden meakla araştırılıyor. Her gün akşam adet haline gelen, insanı ürküten azaldığında sevindiren, ölü sayısına üzülen vatandaş, korona tablosu ile yatıp korona tablosu ile kalkar oldu. Hayatı adeta kabusa çeviren korona virüs pandemisiazalma sürecinde 1 Haziran itibari ile normalleşme sürcine girilmiş ve akabinde korona talosunda dikey bir artış olmuştu. Bu durum gün gün süregelirken, 30 haziran korona tablosunda durum ne? 30 Haziran korona tablosu 30 haziran vaka sayısı gibi aramaalr akşam 20.00 20.30 arasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanacak? Merakla her gün beklenen korona talosunda 30 Haziran korona tablosunda durum ne? Sonbaharda tekrae bir pik yaşayacağımızı öngören uzmanlar maske kullanımı ve sosyal mesafe konusunda herkese uyarıda bulunmakta.. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sosyal medya adresi ve Sağlık Bakanı resmi internet sitesinde gün gün paylaşılan korona talosu detayları 30 haziran korona tablosu detayları henüz açıklanmadı. Koronavirüs risk kat sayısı hakk
İşten çıkarma.yasağı uzatıldı ve kısa çalışma ödeneği de erkene  çekildi İşte tarihler

İşten çıkarma.yasağı uzatıldı ve kısa çalışma ödeneği de erkene çekildi İşte tarihler

Mevcut pandemi sebebiyle işten çıkarma yasağı getirilmiş ve normalleşme süreci sonrasında da 3 ay daha uzatılmıştı. Düzenlenen kabine toplantısı akabinde kıs çalışma ödeneğinin ödeme tarihi de geriye çekildi. Yasakların olduğu zamanlar ekonominin sekteye uğraması sebebiyle özel şirketlerde işten çıkarma personel eksiltme yoluna gidilmişti. Ancak devletin getirdiği kanunlar çerçevesinde işten çıkarma yasağı başlatılmıştı. Uzatılan işten çıkarma yasağı bir kere daha uzatıldı mı?
Lanetlenmiş sapkınlıkları normalleştirmenin peşindeler

Lanetlenmiş sapkınlıkları normalleştirmenin peşindeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemlerde cinsel sapkınlara verilen desteğe işaret ederek, "İnancımıza ve kültürümüze aykırı bu tür marjinal akımları destekleyenler bizim gözümüzde aynı sapkınlığın ortaklarıdır." dedi.
Şeyh Said Kıyamını akamete uğratan en büyük neden:

Şeyh Said Kıyamını akamete uğratan en büyük neden: "İhanet"

Dönemin tanıklarından olan Ağa Ürün'ün yaşadıklarını anlatan oğul Nusret Ürün, kıyamın akim kalmasının temel nedeninin; Şeyh Said'in birliklerine sızmış hainlerin yaptıkları ihanetler olduğunu söyledi.

"Tarihi gerçeklik açığa çıkarılmalı"

Şeyh Said Derneği, 1925 direnişindeki tarihi gerçeklerin açığa çıkarılmasını, sorumluluğu olan tüm yerel, bölgesel ve uluslararası güçlerin özür dilemesi, Şeyh Said ve arkadaşlarının mezar yerlerinin açıklanmasını istedi.
Dargeçit JİTEM Davası tıkandı: 4 yıldır savcı aranıyor

Dargeçit JİTEM Davası tıkandı: 4 yıldır savcı aranıyor

Dargeçit JİTEM Davası’nın 19’uncu duruşmasında da sanıklar hakkında tutuklama kararı çıkmazken, 4 yıldır dinlenmesine karar verilen dönemin Savcısı Adem Kul hakkındaki “zorla getirilme” kararı yinelendi.
42'den 8'i tutuklandı

42'den 8'i tutuklandı

Diyarbakır merkezli 7 ildeki terör operasyonunda 8 tutuklama