Görüş Bildir

Annelere ziyaret

Annelere ziyaret

Diyarbakır'da, PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 202 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi, 529'üncü günde de sürüyor. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, Vali Münir Karaloğlu ve bazı iş insanları ile oturma eylemi yapan aileleri ziyaret etti.

Diyarbakır annelerinin, dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önündeki oturma eylemi, destek ziyaretleri ile devam ediyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 529'üncü gününde devam ediyor.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Muhiddin Gülal, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ve bazı iş insanları ile oturma eylemi yapan aileleri ziyaret etti.

Ziyaret sırasında HDP ve PKK'ya tepkisini dile getiren aileler, evlatlarına kavuşana kadar oturma eylemini sürdürmekte kararlı olduklarını belirtti.

ANNELERE ZİYARET

Dağa 6 yıl önce götürülen oğlu Adil için Gaziantep'ten gelerek evlat nöbetine katılan anne Cennet Kabaklı, oğluna kavuşmak istediğini söyledi.

Kabaklı, "Evladımı HDP'den, PKK'dan istiyorum. Yaz, kış, soğuk, hastalık, pandemi demedim, buradayım. Oğlumu almadan buradan gitmeyeceğim." dedi.

Oğlu Mikail için eylem yapan baba Yusuf Erdinç de oğluna güvenlik güçlerine teslim olması çağrısında bulundu.

Erdinç, "Oğlumu HDP'den istiyorum. Oğlumu alana kadar buradan gitmeyeceğim." diye konuştu.

Öte yandan babaannesiyle oturma eyleminde yer alan bir çocuk da babasına yazdığı mektubu okudu.