Görüş Bildir

Asker Ve Polisten Örnek Davranış

Asker Ve Polisten Örnek Davranış

Arızalanan Otomobilde Vatandaş Direksiyona Geçti, Polis Ve Asker Aracı İtti

Diyarbakır’dan evine gitmek üzere yola çıkan bir kişinin, operasyonların kırsal alanda devam ettiği Kocaköy ilçesinin girişinde kurulan uygulama noktasında otomobili arızalandı. Vatandaşın uygulama noktasında çaresizce beklemesi üzerine, bölgede operasyonda olan asker ve polis imdadına yetişerek aracı itti.

POLİS VE ASKER İTTİ

Kocaköy ilçesine Diyarbakır merkezden giden bir kişi, ilçe girişinde uygulama yapan asker ve polis tarafından durduruldu.  PKK’ya yönelik operasyonların Lice, Hazro ve Kocaköy ilçelerinin köylerinin kırsal alanında sürmesi nedeniyle yola kurulan uygulama noktasından geçen araçlar didik didik arandı. Bu sırada uygulama noktasına giren 34 ZLV 38 plakalı otomobil, incelemesi yapıldıktan sonra hareket etmemesi üzerine güvenlik güçleri, sürücünün yanına gitti. Sürücüyle konuşan polis ve asker, otomobilin arıza yaptığını öğrendi. Bunun üzerine sürücü direksiyona geçti, asker ve polis de otomobilin çalışması için bir süre aracı itti.

Sürücünün direksiyona geçip polis ve askerin ise aracı ittirmesi çevredekiler tarafından takdir topladı. Polis ve asker tarafından bir süre itilerek belirli bir hıza ulaştıktan sonra çalışan araç bölgeden uzaklaştı.
Etiketler: | | |