Görüş Bildir

Bağlar’ın çehresi yeni hizmetlerle değişiyor

Bağlar Belediyesi, ilçe merkezi ve kırsal bölgelerdeki alt yapı ve üst yapı yenileme çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Bağlar’ın çehresi yeni hizmetlerle değişiyor

Şeyh Şamil Mahallesi’nde parke taşları tamir edilirken, Bağcılar Mahallesi’nde yeni yapılan kaldırımlara yeni parke taşları döşendi. Uzunbahçe Mahallesi’nde hem yeni yollar yapıldı, hem de su taşkınlarına karşı yerin altına beton borular monte edildi.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin hizmet çalışmalarına aralıksız olarak devam ettiğini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,

”Birçok bölgede vatandaşlarımızın arzu ettiği hizmetleri kazandırmaya devam ediyoruz.”

açıklamasında bulundu.

UZUNBAHÇE MAHALLESİ’NE YENİ YOL VE BETON BORU ÇALIŞMALARI

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kırsal bölgelerde vatandaşların yeni yapılar inşa ettiği yerleşim yerlerinde yeni yollar yaparak su taşkınlarının önüne geçmek için yerin altına beton borular monte ederken, merkez mahallelerde de tahrip olan kaldırımları yeniliyor ve ihtiyaç duyulan bölgelerde parke taşları döşeyerek ulaşım ve yaya geçitleri için elverişli hale getiriyor.

Kırsal Uzunbahçe Mahallesi’nde yeni yapıların inşa edildiği bölgelere yeni yollar kazandırılarak ulaşım için hazır hale getirildi. Geçmiş dönemlerde yaşanan su taşkınları nedeniyle bu mahallede ayrıca beton borular döşendi.

KULLANILAMAZ HALE GELEN KALDIRIMLAR YENİLENİYOR, YENİ PARKE TAŞLARI DÖŞENİYOR

Merkez Şeyh Şamil Mahallesi’ne bağlı 580.Sokak’ta kullanılamaz hale gelen kaldırımlar, belediye ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalarla yenilenerek ayrıca tahrip olan parke taşları tamir edildi. Bağcılar Mahallesi’nde de yeni kaldırımlar tamamlanarak döşenen parke taşlarıyla konforlu hale getirildi.

Diğer kurumların alt yapı çalışmaları sırasında hasar gören cadde, sokak ve kaldırımlarda da yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

BEYOĞLU :”BİRÇOK BÖLGEDE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

İlçenin birçok bölgesinde tam bir hizmet seferberliği anlayışıyla çalışmalara devam ettiklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,

”Kırsalda yeni yapıların inşa edildiği bölgelerde yeni yol ve alt yapı hizmeti ihtiyacı sürekli olarak artıyor. Vatandaşlarımızın ulaşımda sıkıntı yaşamaması için hızlı bir şekilde hareket ederek gerekli çalışmaları yapıyoruz. Merkezde de yine eskiyen kaldırımları yeniliyor, ihtiyaca göre parke taşlarını tamir edip yeni parke taşları döşüyoruz. Şu anda birçok bölgede çalışmalarımız devam etmektedir.”

dedi.

Haber: Yılmaz BEKLEYEN 

Etiketler: