Görüş Bildir

'Biz doğru yoldayız adres de bellidir'

'Biz doğru yoldayız adres de bellidir'

Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 574'üncü gününde sürüyor.

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbeti devam ediyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 574'üncü gününde sürüyor. 10 yıl önce 13 yaşında dağa kaçırılan oğlu Muhammed için Hakkari'nin Yüksekova ilçesinden gelerek oturma eylemi yapan anne Nadire Çakan, Kürtçe, evladına kavuşana kadar oturma eylemini sürdüreceğini söyledi.

ANNELERİN EYLEMİ

Oğlunun ilkokulda okurken kaçırıldığını dile getiren Çakan, "Evladımı almadan gitmeyeceğim. Oğlum gel, teslim ol." dedi. Kütahya'dan gelerek kızı Fadime için evlat nöbeti tutan Hatice Levent de kızını çok özlediğini belirtti.

Kızını almadan gitmeyeceğini ifade eden Levent, "Bunlar ne istiyor yavrularımızdan? Yavrularımızı niye kaçırdılar? Yavrularımız okuyup, dizimizin dibinde olacaklardı. Bu vicdansızlar çocuklarımızdan ne istedi? Kızımın 'anne' demesini özledim. Yeter bu çile bitsin Fadime'm. Kaç, askerimize, polisimize teslim ol." diye konuştu.

ADRES BELLİDİR

Evlatlarına kavuşmadan HDP binası önünde ayrılmayacaklarını anlatan Bekdaş, "Oğlum HDP binasından gitti. Benim çocuğum tek değil, çoğu kişi HDP binasından gitti. Bu aileler yağmur ve kış demeden burada kaldı. Evlatlarımız için buradayız. Diyarbakır halkına sesleniyorum, çocuklarınıza sahip çıkın. Kamplara ve mitinglere göndermeyin. Çocuklarınızla ilgilenin ve sahip çıkın. Çocukları kandırmak kolaydır. Oğlum gel artık yeter. Annen hasta, ben perişan oldum. Buradan HDP'ye de sesleniyorum, artık çocuklarımıza bir çözüm bulun. HDP isterse evlatlarımızı bıraktırabilir. Yeter artık bu nereye kadar gidecek. Evladını almadan kimse buradan ayrılmayacak. Biz doğru yoldayız adres de bellidir. Hakkımız olan evlatlarımızı versinler, herkes evine gider" dedi