Görüş Bildir

Bölge sessiz!

Bölge sessiz!

Diyarbakır ve çevre illerde "tam kapanmanın" ilk gününde sessizlik hakim oldu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında "tam kapanma" uygulamasının ardından Diyarbakır, Batman, Bingöl, Siirt, Mardin ve Şırnak sessizliğe büründü.

İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeyle dün saat 19.00'da başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00'e kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde, Diyarbakır'da cadde ve meydanlarda sakinlik yaşandı.

BÖLGE SESSİZ

Polis ekipleri, kentin özellikle işlek noktalarında ve tarihi İçkale bölgesinde oluşturdukları kontrol noktalarında vatandaşların istisna kapsamında yer alıp almadıklarına ilişkin kontrollerini gerçekleştirdi.

Zabıta ve güvenlik ekipleri de sokaklarda denetimlerini sürdürdü, izin belgesi olmayan vatandaşları evlerine dönmeleri konusunda uyardı.

CUMA NAMAZI

Cuma namazı nedeniyle camiler ve çevresinde, vatandaş yoğunluğu görüldü.

Temel gıda, sağlık ve ihtiyaç ürünlerinin satıldığı iş yerleri açık tutulurken, evlere paket servisi ve kurye hizmeti sunan personeller hareketli bir gün geçirdi.

Batman'da tam kapanmanın ilk gününde Turgut Özal Bulvarı, Gülistan Caddesi ve Basın Kavşağı sessizlik hakim oldu.

Cadde ve sokaklarda, izni olanlar dışında zorunlu olmadıkça vatandaşlar sokağa çıkmazken polis ekipleri denetim yaptı.

Bingöl'de de tam kapanmanın ilk günü vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Genç, Hastane, Kültür, İnönü ve Hürriyet caddelerinin tenha olduğu görüldü.

Polis ekipleri, cadde ve kavşaklarda yaya ve sürücüler üzerindeki denetimlerini sürdürdü.

Siirt'te ise Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında tedbirlerin uygulandığı tam kapanma döneminde denetimler sıkılaştırıldı.

Kentin işlek noktalarından Güres Caddesi başta olmak üzere farklı yerlerde denetimlerini sürdüren ekipler, zorunlu ihtiyaçları için ikametlerine yakın olan iş yerlerine giden vatandaşlara yönelik maske ve mesafe denetimi yaptı.

Araçlarıyla trafiğe çıkan vatandaşları durduran ekipler, ilgili genelgede istisna kapsamında yer alıp almadıklarını kontrol etti.

Vatandaşların tam kapanma sürecinde kurallara uyduğu ve bu nedenle cadde ve sokaklarda sessizlik hakim olduğu görüldü.

Mardin'de "tam kapanma" kısıtlaması nedeniyle kentin işlek noktalarında polis ekipleri tarafından denetimler yapıldı.

Kısıtlamayla kentte tarihi yapıların yoğun olduğu Birinci Cadde ile diğer cadde ve sokaklar sessizliğe büründü.

Kent genelinde olduğu gibi Mardin-Diyarbakır ile Mardin-Şanlıurfa kara yollarında da araç trafiğinin en düşük seviyede olduğu görüldü.

Şırnak'ta da vatandaşların tam kapanma uygulamasına uymasıyla cadde ve sokaklar boş kaldı. Polis ekipleri denetlemede bulundu.
Etiketler: | |