Görüş Bildir

Çermik'te TEOG'da 5 Türkiye birincisi

Çermik'te TEOG'da 5 Türkiye birincisi

Diyarbakır’ın Çermik İlçesi'nde 5 öğrenci, girdiği TEOG sınavındaki 120 sorunun tamamını doğru bildi.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı sonucunda Çermikli 5 öğrenci, 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasına girdi. Diyarbakır merkezde TEOG net ortalamasında yüzde 58.50'lik bir sonuç elde edilirken, Çermik ilçesinde net ortalaması yüzde 61.26 oldu.

Çermik Fatih Ortaokulu'nda eğitim gören ve TEOG-1'de de 120 sorudan 119'unu doğru cevaplayan Berfin Taşdemir, ikinci sınavda soruların tamamına doğru cevap verdi. 7 kardeşli ailenin 6'ncı çocuğu olan Berfin Taşdemir, doktor olmak istediğini söyledi.

SORULARIN TÜMÜNÜ CEVAPLADI

Yaylada hayvancılık ve çiftçilik yapan Berfin'in babası Zülfükar Taşdemir de, kızıyla gurur duyduğunu belirterek onun yaylada kendilerine yardımcı olduğunu anlattı. Kızının kendilerine yardımcı olmasının yanında bu başarıyı elde etmesinden dolayı gurur duyduğunu anlatan baba Taşdemir, bundan sonra da kızının okuması için her türlü desteği vereceğini ifade etti.

İlçe merkezinde 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu öğrencisi İrem Merve Kurt, ilçe merkezine bağlı kırsaldaki Kayagediği Ortaokulu öğrencisi Yeşim Kızıl, Akkoyunlu Ortaokulu öğrencisi Ali Alpyaşar ve Yeşilova Ortaokulu öğrencisi Emine Demir de girdikleri TEOG sınavanda sorulan 120 sorunun tamamını bilen diğer öğrenciler oldu.