Cinayetin böylesi pes dedirtti! Dedesinin altınlarını sevgilisine çaldırtacaktı olmadı beraber katil oldular

Skandalın böylesi ne görüldü ne de duyuldu. Akıllara durgunluk veren olayın adresi Diyarbakır. Dedesinin altınlarını nerede sakladığını öğrenen genç kız erkek arkadaşıyla akıllarına uygun plan yaptı. Bu sayede altınları alabileceklerdi.

Cinayetin böylesi pes dedirtti! Dedesinin altınlarını sevgilisine çaldırtacaktı olmadı beraber katil oldular

Dedesinin altınları sakladığı yeri bulan genç kız H.A. evin anahtarından kopya yapıp erkek arkadaşı S.E.’ye söyledi. Dede Veysi Akkurt’un altınlarını hırsız gibi çalmaya gelen sevgililer dede ile merdivende karşılaşınca panikleyerek yaşlı adamı merdivenden itti. Akkurt olay yerinde hayatını kaybetti.

EV BOŞ DEĞİLDİ!

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Ekiplerine gelen ihbar sonucu harekete geçen emniyet güçleri hemen olay yerine intikal etti. Hırsızlarla merdivenlerde karşılaşan Akkurt mani olmaya çalışsada başaramamıştı.

Şahitlerden alınan ifadede cinayetle ilgili, “merdivenlerde yaşlı adam hırsızlarla karşılaştı, hırsızları engellemek istese de başarılı olamadı.” Detayları yer alıyordu. Evi boş sanarak bu planı yapan hırsızlar milyonluk soygunun ardından kayıplara karışmıştı. Her detayı iyice çalışan hırsızlar olay yeri inceleme ekiplerinden edinilen bilgiye göre kapıya da anahtarla açılmış değil de kırılmış süsü vermişti.

YAKAYI ELE VERDİLER

Asayiş Şube’ye bağlı Cinayet Büro ekiplerinin uzun ve detaylı çalışmaları sonucu 7 şahıs şüpheli bulunarak gözaltına alındı. Çalınan para ve altınların toprağa gömülü olduğu itiraf edilirken şahıslar gömdükleri yeri de polise gösterdi. Olaya ilişkin detaylı inceleme devam ediyor.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Diyarbakır Söz