Görüş Bildir

Diclekent Bulvarı Rojava Bulvarı’na bağlandı

Diclekent Bulvarı Rojava Bulvarı’na bağlandı

Kentin gelişim bölgelerinde yeni yol açma çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Mastır Planı doğrultusunda trafiği rahatlatmak için başlattığı çalışmalar doğrultusunda Diclekent Bulvarı’nı Rojava Bulvarı’na (Batı Çevre Yolu) bağlandı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Ulaşım Mastır Planı dahilinde trafiği rahatlatmak ve ulaşılabilirliği arttırmak amacıyla yeni cadde ve bulvarlardaki çalışmalarını sürdürüyor. Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı Yol Yapım Kontrol Şube Müdürlüğü, bu kapsamda yürüttüğü çalışmalar sonucu Kayapınar ilçesindeki Diclekent Bulvarı’nı Batı Çevre Yolu’yla (Rojava Bulvarı), Batı Çevre Yolu’nu da Laleş Yolu’yla birleştirdi.

50 metre genişliğinde bin 100 metre yol

Çalışma hakkında bilgi veren Yol Yapım Kontrol Şube Müdürü Özgür Tekin, Diclekent Bulvarı’nın çevre yoluna bağlanması amacıyla 50 metre genişliğinde bin 100 metre uzatıldığını söyledi. Bulvarda kazı dolgu işlerinin geçen yıl başlatılıp bitirildiğini kaydeden Tekin, bulvarda şu anda alt temel ve plent-miks temel (PMT) çalışmasının bitirildiğini, asfalt sathi kaplama çalışmasının devam ettiğini belirtti. Tekin, gelinen aşamada Diclekent Bulvarı’nda toplamda 6 metre gidiş, 6 metre dönüş olmak üzere 12 metrelik asfalt sathi kaplama yapıldığını, bu kısımdaki çalışmanın tamamlanmasıyla birkaç gün içinde hem toplu ulaşım araçlarının hem de diğer araçların bulvarı rahatlıkla kullanabileceğini söyledi.
Etiketler: | |