Diri diri yanacaktı

Yanan evde ayağı kesilerek mahsur kalan genci itfaiye kurtardı

Diri diri yanacaktı

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde, 4 katlı bir binanın son katında çıkan yangında evde ayağı kesildiği için mahsur kalan M.K.M. (18), itfaiye ekiplerinin kapıyı kırıp, eve girmesiyle kurtarıldı.

EVDE YANGIN ÇIKTI

Yangın, akşam saatlerinde Bağlar ilçesi Kaynartepe Mahallesi'nde bulunan 4 katlı binanın son katında meydana geldi. İddiaya göre, evde tek başına bulunan M.K.M., duman çıktığını görmesi üzerine evden çıkmak istedi. Ancak alevlerin büyümesiyle odada patlayan camdan dolayı ayağında kesik oluşan M.K.M., evden çıkmadı.

AYAĞI KESİLİNCE

Mahallelinin durumu bildirmesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin hızla müdahale ettiği evin kapısı kırılarak içeri girildi. 2 itfaiye erinin de dumandan etkilendiği yangında içeride mahsur kalan ve ayağı kesilen M.K.M., itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

İTFAİYE KURTARDI

Yapılan ilk müdahalenin ardından M.K.M., ambulansla çevredeki özel hastaneye kaldırıldı. Yangın ise yaklaşık yarım saatlik süren çalışmaların ardından kontrol altına alındı.

Dumandan etkilenen ve ayağında kesik olan M.K.M.'nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken itfaiyenin, yangının sebebini bulmak için başlattığı çalışma sürüyor.

Kaynak: Diyarbakır Söz