Görüş Bildir

Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü’ne tünel kazıp girmeye çalışan teröristler yakalandı

Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü’ne tünel kazıp girmeye çalışan teröristler yakalandı

Diyarbakır’da bulunan 8. Ana Jet Üssü’ne saldırıda bulunmak için içeriye tünelle girmek isteyen teröristler, üssün 50 metre yakınındaki bir eve yapılan polis baskınıyla suçüstü yakalandı.

Diyarbakır'da 8'inci Ana Jet Üssü'ne saldırı düzenlemek amacıyla tünel kazıldığı istihbaratı üzerine harekete geçen polis, üsse 50 metre mesafedeki bir evde kazı çalışması yapıldığını tespit etti. Operasyonda, kazı çalışması yaparken gözaltına alınan şahıs, define aradığını ileri sürdü.

Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Özel Harekât Şube Müdürlükleri ekipleri, merkez Bağlar ilçesinde bulunan 8’inci Ana Jet Üssü’ne saldırı düzenlemek amacıyla tünel kazıldığı istihbaratı üzerine harekete geçti. Polis, dün üsse yaklaşık 50 metre mesafedeki Yunus Emre Mahallesi 984’üncü Sokak’ta bulunan bir eve operasyon düzenledi. Operasyonda, evde kazı çalışması yapıldığı tespit edilirken, evde bulunan ve çalışma yaptığı değerlendirilen bir kişi gözaltına alındı. Şahsın, ifadesi alınmak üzere götürüldüğü Emniyet Müdürlüğü’nde, define bulmak için kazı yaptığını ileri sürdüğü öğrenildi. Konuyla ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Kaynak: MilliyetYorumlar


  1. Yakalani benim elime verin de derisini bi yüzeyin benim oğlum orada asker hepsi de benim evladım onları beslemeyin bize verin de onlara işkence yaparak


Yorum Yap