Görüş Bildir

Diyarbakır Çermik’te 9 kilo 750 gram esrar ele geçirildi

Diyarbakır’ın Çermik Emniyet Amirliği ekiplerinin ilçe girişinde yaptıkları asayiş uygulamasında 9 kilo 750 gram esrar ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Çermik girişindeki polis kontrol noktasına gelen minibüs içerisindeki 2 şahıs, noktaya varmadan Hamambaşı mevkiinde inerek yaya olarak kaçmaya başladı. Polisin dikkati sayesinde fark edilen şahıslar, kısa bir kovalamacanın ardından kıskıvrak yakalandı. Diyarbakır nüfusuna kayıtlı K.K. ve M.B. isimli şahısların üzerlerinde ve çantalarında yapılan aramada 9 kilo 750 gram kubar esrar ile 11 bin TL nakit para bulundu.

YOL KONTROLÜNDE

 Emniyet Amirliği’ne getirilen şüphelilerin sorgulanması neticesinde ilçeden bağlantılı oldukları L.Ç. isimli şahıs da yakalandı. 3 şahıs, yapılan sorgulamanın çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi

İlçe Emniyet Amiri Mehmet Emin Şahan, uyuşturucuyla mücadele konusunda ilçe polisinin özveriyle çalıştığını belirterek, uyuşturucu ve uyuşturucu satıcılarıyla mücadele noktasında ilçe haklından daha fazla destek beklediklerini, şüpheli gördükleri şahıs ve yabancı araçları 155 polis imdat hattını arayarak şikayet edebileceklerini söyledi. Şahan, "İlçenin huzur ve güveni için polis 24 saat kesintisiz görevinin başındadır" dedi.
Etiketler: | | |