Diyarbakır’da avukatlık bürosuna silahlı saldırı

Diyarbakır’da M.K., davasını almak istemeyen avukatlık bürosuna doğru tabancayla 5 el ateş edip, kaçtı. Ölen ya da yaralanan olmadığı olayın ardından M.K. ile bağlantılı olduğu belirtilen bir kadın gözaltına alındı.

Diyarbakır’da avukatlık bürosuna silahlı saldırı

Olay, öğle saatlerinde Yenişehir ilçesi Lise Caddesi’nde meydana geldi. M.K., bir süre önce binanın 2’nci katında bulunan avukatlık bürosuna giderek, avukatlardan davasını almalarını istedi.

AVUKATA SİLAHLI SALDIRI

Avukatlar ise olumsuz cevap verdi. Bunun üzerine M.K., iddiaya göre avukatları tehdit etti. Avukatların şikayetiyle geçen günlerde gözaltına alınan M.K., serbest bırakıldı.

Dün avukatlık bürosunun bulunduğu binanın önüne giden M.K., yanında getirdiği tabancayı çıkarıp, 2’nci kata doğru 5 el ateş edip, kaçtı. Ölen ya da yaralananın olmadığı olayın ardından bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Polis, M.K. ile bağlantısı olduğu tespit edilen bir kadını gözaltına aldı.
Avukatlık bürosunda incelemelerde bulunan polis, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. Diyarbakır Barosu Başkanlığı ise, yapılan saldırıyı kınadı.

Kaynak: Diyarbakır Söz