24

Diyarbakır’da 1 Mayıs startı verildi

Amed Emek ve Demokrasi Platformu, 1 Mayıs dolayısıyla düzenleyecek eylem ve etkinliklerin startını verdi.

Diyarbakır’da 1 Mayıs startı verildi

HABER MERKEZİ

Amed Emek ve Demokrasi Platformu, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı’nın programına ilişkin Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Diyarbakır 1 Nolu Şubesi’nde basın toplantısı düzenledi. Açıklamanın yapıldığı salona, "Bu düzen böyle gitmez, birlikte değiştireceğiz, birlikte 1 Mayıs'a" pankartı asıldı. Tertip Komitesi, 1 Mayıs’ta İstasyon Meydanı’nda düzenlenecek miting için Diyarbakır Valiliği’ne başvuru yaptı.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Diyarbakır 1 Nolu Şube Başkanı ve 1 Mayıs Tertip Komitesi Başkanı Kamuran Taş, "Ekonomik kriz, işsizlik, zamlar, pandemi, borçlanma derken ülkemizde insanca yaşamak bir yana hayatta kalmak bile her gün zorlaşıyor. Bu düzenin çarkları, zengini daha zengin etmek, bankaların kasalarını doldurmak, şirketleri ihalelerle beslemek üzere kurulmuş" dedi.

1 MAYIS'A ÇAĞRI

1 Mayıs'ta İstasyon Meydanı'nda düzenlenecek mitinge çağrı yapan Taş, “1 Mayıs, işçi sınıfının uluslararası birlik mücadele ve dayanışma günü ülkenin dört bir yanında gücümüzü ve coşkumuzu meydanlara taşıdığımız bir gün olacaktır. Dünyanın her yerinde olduğu gibi ilimizde de biz emek ve meslek örgütleri olarak 1 Mayıs’ı kutlayacağız. İrademizi iş yeri iş yeri, sokak sokak, meydan meydan örgütleyeceğimizi, meydanlarda tüm halkımızla omuz omuza olacağımızı ilan ediyor, emekten, barıştan, demokrasiden, eşitlikten, özgürlükten yana olan herkesi 1 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da İstasyon Meydanı’nda yapacağımız mitinge çağırıyoruz " diye belirtti.

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.