Görüş Bildir

Diyarbakır'da 354 kilo esrar ele geçirildi

Diyarbakır'da 354 kilo esrar ele geçirildi

DİYARBAKIR'ın Bismil, Kocaköy ve Hazro ilçelerinde jandarma ekipleri tarafından yapılan yol kontrolleri sırasında, 351 kilo kubar, 3 kilo 539 gram toz olmak üzere toplam 354 kilo 539 gram esrar ile 24 gram afyon sakızı ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadele kapsamında icra edilen önleyici kolluk devriyesi ve yol kontrol faaliyetlerinin devam ettiği belirtildi. Jandarma ekiplerinin, Diyakrbakır'ın Bismil, Kocaköy ve Hazro ilçelerinde oluşturulan kontrol noktalarında yaptığı uygulamalarda, 351 kilo kubar, 3 kilo 539 gram toz olmak üzere toplam 354 kilo 539 gram esrar ile 24 gram afyon sakızı ele geçirildiği belirtildi. Valiliğin konuyla ilgili açıklaması şöyle:

YARIM TON ESRAR

"İcra edilen faaliyetlerde; Bismil/Sinan Jandarma Karakol Komutanlığınca; Köy yollarını kullanarak Batman istikametine seyir halinde olan ve şüphe üzerine durdurulan beyaz renkte açık kasa kamyonette yapılan aramada, kamyonetin arka kasasında bulunan meyve kasaları ve brandanın altına gizlenmiş vaziyette 14 çuval içerisinde 151 kilo kubar esrar ile 24 gram afyon sakızı ele geçirilmiş ve 1 şüpheli yakalanmıştır. Kocaköy İlçe Jandarma Komutanlığı ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince; Kocaköy ilçesi Diyarbakır - Bingöl karayolu Kokulupınar Mevkiinde Diyarbakır ilinden Bingöl iline seyahat etmekte olan bir ticari takside narkotik köpeği 'Altın' ile birlikte yapılan aramada, 4 ayrı araç içerisinde 3 bin 539 gram toz esrar maddesi ele geçirilmiş ve 4 şüpheli yakalanmıştır. Hazro/Teknebaşı Jandarma Karakol Komutanlığı'nca alınan bir ihbarın değerlendirilmesi neticesinde Kavaklıboğaz ile Sarıerik köyleri arasında kalan yolun altında bulunan menfez içerisinde 5 siyah poşet içerisinde 150 kilo kubar esrar maddesi ile Reşik Köyü girişinde şüphe üzerine durdurulan ticari takside yapılan aramada 50 kilo kubar esrar maddesi ele geçirilmiş 1 şüpheli yakalanmıştır. Sonuç olarak, 13 ve 14 Kasım 2016 tarihlerinde Bismil, Kocaköy ve Hazro İlçe Jandarma Komutanlıkları'nca icra edilen önleyici kolluk ve yol kontrol faaliyetlerinde ele geçirilen toplam 351 kilo kubar esrar, 3 bin 539 gram toz esrar ve 24 gr afyon sakızına Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı ile el konulmuş, 6 şüpheli hakkında adli işlemlere başlanılmıştır."
Etiketler: | | |