Diyarbakır'da baz istasyonundan akü çalan şüpheli yakalandı

DİYARBAKIR İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Eğil İlçesi'nde baz istasyonundaki 20 akü çalan bir kişiyi suçüstü yakaladı.

Diyarbakır'da baz istasyonundan akü çalan şüpheli yakalandı
Diyarbakır Valiliği, jandarma ekipleri tarafından baz istasyonu hırsızlarına yönelik Eğil İlçesi Selman Mahallesi'inde operasyon düzenlediğini açıkladı. Açıklamada, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ile Eğil İlçe Komutanlığı tarafından son dönemlerde sık görülen baz istasyonlarından hırsızlık olaylarının önlenmesi, şüpheli ve şüphelilerin yakalanması amacıyla çalışma başlatıldığı kaydedildi. Açıklamada, şöyle denildi:
"İcra edilen çalışma ve elde edilen bilgiler doğrultusunda Eğil-Selman Mahallesi mevkiinde iletişim şirketlerine ait baz istasyonlarından hırsızlık yapıldığı ihbarının alınması üzerine olaya anında müdahale edilmiş ve olay yerinde hırsızlık olayında kullanılan suç aletleri demir kesme makası, levye ile yerinden sökülmüş aküler ve kullandığı araç ile birlikte 1 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Baz istasyonunda ve çevrede yapılan kontrolde kapısı kırılan baz istasyonundan 20 adet akünün sökülmüş olduğu ve akülerin aracın bagaj bölmesinde ve olay yerinde dağınık bir şekilde oldukları tespit edilmiştir. Baz İstasyonlarından çalınan 20 adet akü cumhuriyet savcısının talimatı ile iletişim şirketleri yetkililerine teslim edilmiştir. Olayla ilgili gözaltına alınan 1 şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştur."

Kaynak: DHA