Görüş Bildir

Diyarbakır'da TİP İl Başkanı'na bıçaklı saldırı

Diyarbakır'da TİP İl Başkanı'na bıçaklı saldırı

TİP Diyarbakır İl Başkanı Salih Sargın, evinin önünde iki kişinin bıçaklı saldırısında yaralandı. TİP'ten yapılan açıklamada saldırganların Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edildi.

DİYARBAKIR(SÖZ) - Türkiye İşçi Partisi Diyarbakır il başkanı Salih Sargın’a yapılan bıçaklı saldırıyı kınayan partinin il komite üyesi Mehmet Mahir Karadeniz, saldırıların münferit bir olay olmadığını iddia etti.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Diyarbakır İl örgütü, İl Başkanı Salih Sargın’a yönelik bıçaklı saldırıya ilişkin basın açıklaması yaptı.  Yenişehir Ofis semtinde bulunan il binası önünde gerçekleşen açıklamayı TİP il komite üyesi Mehmet Mahir Karadeniz yaptı. Karadeniz, saldırıyla ilgili “Önceki gece saat 21.30 gibi Türkiye İşçi Partisi Diyarbakır İl Başkanımız kimliği belirsiz iki şahıs tarafından işten dönerken evinin önünde kurulan pusuda bıçakla yaralanmıştır” dedi.

Karadeniz, parti çalışanlarına yönelik tehdit ve tacizler hakkında şu iddialarda bulundu: “Beş günden beri üniversitede arkadaşlarımız takip edilerek taciz edilmiş, sosyal medya hesaplarına tehdit mesajları gönderilmiştir. Üniversiteler açıldığından beri özellikle kadın öğrencileri tehdit ve şantajla taciz ettiğini, üniversitede öğrenci temsilciliklerine aday olan arkadaşlara baskı kurarak kendi adaylarının seçilmesini gayrimeşru yollarla sağlamaya çalıştığını biliyoruz. Türkiye İşçi Partisi’ne ulaşan birçok mesajda bu açık tehditlere tanık olduk. Sosyal medya hesaplarından arayarak, ‘İl başkanınızla görüşeceğim, seni yakalarsam diz kapaklarını sökeceğim’ diyerek açıkça tehditte bulunmuş ve partililerimize yönelik tehdit ve taciz boyutunda takip trafiği başlatmıştır.”

‘SALDIRILARI BERTERAF EDECEĞİZ’

Karadeniz, konuşmasına şöyle devam etti: “Emekçilerin, yoksul Kürt halkının, kadınların yaşam hakkını savunan Türkiye İşçi Partisi bu düzeni değiştirecek biricik seçenektir. Bizler dostlarımız, yoldaşlarımız ve halkımızla beraber bir emekçi cumhuriyetini yaratmanın mücadelesini sürdürürken bu kanlı pusuları, bu faşist saldırıları da bertaraf edeceğiz"