24

Evlat nöbetindeki baba: Gelin devlete sığının

Diyarbakırda, çocukları PKK tarafından kaçırılan 249 ailenin HDP il binası önündeki evlat nöbeti, 834üncü gününde sürüyor. 2015 yılında 25 yaşındayken, evine gitmek için iş yerinden çıkan ve bir daha dönmeyen Erhanın babası Ekrem Artık, oğlunun HDP tarafından kandırılıp PKKya teslim edildiğini belirterek, Bütün çocuklara sesleniyorum. Gelin devlete sığının dedi.

Evlat nöbetindeki baba: Gelin devlete sığının

DİYARBAKIR-Diyarbakır'da, çocukları PKK tarafından kaçırılan 249 ailenin HDP il binası önündeki evlat nöbeti, 834’üncü gününde sürüyor. 

'6 YILDIR NE SESİNİ DUYDUK NE DE YÜZÜNÜ GÖRDÜK'

6 yıl önce 25 yaşındayken, Hatay’da evine gitmek için iş yerinden çıkan ve bir daha dönmeyen Erhan'ın annesi Aysel ve babası Ekrem Artık, HDP il binası önündeki evlat nöbetini sürdürüyor. Ekrem Artık, 6 yıldır oğlunu aramadığı ve gitmediği yer kalmadığını belirterek, “Aramadığım yer kalmadı. Oğlum HDP tarafından kandırılıp PKK’ya teslim edildi. Biz senin her zaman peşindeyiz. Bu HDP ile PKK’nın arkasında durmaktansa gelip devletimize sığınmanı istiyorum. Allah razı olsun devletimizden hepsi bize sahip çıkıyor. Bütün çocuklara sesleniyorum. Gelin devlete sığının, 6 yıldır ne sesini duyduk, ne de yüzünü gördük” dedi.

YETER ARTIK, KIZIMI İSTİYORUM        

Kızı Zübeyde için oturma eylemi yapan Esmer Koç, tek isteğinin çocuğuna kavuşmak olduğunu söyledi.

Koç, kızından 8 yıldır haber alamadığını ifade ederek, evladını çok özlediğini belirtti.

Kızına kavuşana kadar eylemi sürdüreceğini dile getiren Koç, "HDP ve PKK'ya sesleniyorum, kızımı versinler yeter artık ciğerim yanmış. Kızımı almadan HDP il binasının önünden gitmeyeceğim." dedi.

Koç, kızına seslenerek, "Kızım beni duyuyorsan, görüyorsan her yerde askerimiz, polisimiz var gel, teslim ol." ifadelerini kullandı.

Anne Nadire Çakan da Kürtçe, oğlu Muhammed için eylem yaptığını belirtti.

Oğluna güvenlik güçlerine teslim olması çağrısında bulunan Çakan, "Çocuğumu özledim. Onun için buradayım. Oğlum gel, teslim ol." diye konuştu.

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.