Görüş Bildir

Fahiş kiralarda aile huzursuz!

Fahiş kiralarda aile huzursuz!

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Dinç: Kira ve faturaların yükselmesi huzursuzluğa neden oluyor

Yaptığı esnaf ziyareti sonrası açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, adil bir dağılım olmadığından dolayı orta sınıf vatandaşın kalmadığını, kira ve faturaların yükselmesinin de huzursuzluğa neden olduğunu söyledi.

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç ve beraberindeki heyet, merkez Sur ilçesi Gazi Caddesi'ndeki esnafı ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını birinci ağızdan dinledi.

İl Başkanı Dinç, esnafın yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesi için her zaman durmadan çalışacaklarını kaydederek esnaf ve vatandaşın rahat bir nefes alması için yetkililerin acilen ciddi bir adım atması çağrısında bulundu.

Salgının yaşattığı mağduriyetlerin halen devam ettiğini belirten Sur esnafı, ekonominin düzensiz olduğunu ve aldıkları ürünlere sürekli gelen zamlardan dolayı tepkilerini dile getirerek bir an önce işlerinin düzelmesini istedi.

"ADİL BİR DAĞILIM OLMADIĞINDAN ORTA SINIF VATANDAŞ KALMADI"

Yaşanan salgın ve kriz nedeniyle zenginlerin daha zengin, fakirlerin daha fakir olduğuna dikkat çeken Dinç, adil bir dağılım olmadığından orta sınıf vatandaşın kalmadığını ifade etti.

Esnaf ziyaretinden sonra açıklama yapan Dinç şu ifadeleri kullandı:

"Merkez Sur ilçemizde bulunan esnafımızı ziyaret ettik. Esnaf ne kadar haline şükretse de boynunu büktüğünü ve ciddi anlamda sorun ve sıkıntı içerisinde olduklarını gördük. Maalesef adil bir dağılım olmadığından dolayı zenginlerin çok zengin, fakirlerin ise daha çok fakir olduğunu ve orta sınıfın kalmadığını gördük. Esnafın yaşadığı sıkıntıların başında elektrik faturalarındaki fahiş fiyatlar geliyor. Bu da vatandaş üzerinde ciddi bir şekilde etki bırakıyor. Bu zorlu süreçte halk evlerine meyve ve sebze dahi götüremiyor."

"ÇOK KAZANANDAN ÇOK, AZ KAZANANDAN DA AZ VERGİ ALINMASI GEREKİR"

Kiraların ve faturaların yükselmesi nedeniyle vatandaşın evinde huzur kalmadığını belirten Dinç, "Çok kazanandan çok, az kazanandan da az verginin alınması gerekir. Aksi halde zenginler daha da zengin olacak, fakirler de daha da fakir olacak. Kiraların ve faturaların yükselmesi esnafın evinde huzur bırakmıyor. Bu nedenle yetkililer ellerini taşın altına koyarak bu sıkıntıların giderilmesi için acil çözümler üretmesi gerekir. Diyarbakır'ımızın ilçe ve köylerindeki bütün vatandaşlarımızı ziyaret ederek sorun sıkıntı ve taleplerini dinlemeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Neredeyse her gün fiyatlarda fahiş bir şekilde artışlar yaşandığına dikkat çeken esnaf, seçim olmadığı halde sıkıntıları ile ilgilenen HÜDA PAR heyetine teşekkür etti.
Etiketler: |