Görüş Bildir

Gözyaşlarıyla sarıldılar!

Gözyaşlarıyla sarıldılar!

Evlat nöbeti tutan Ayşegül ve eşi Rauf Biçer oğulları Mustafa'ya, anne Güllü Turan kızı Alev'e, anne Güllü ve eşi İbrahim Karaşan oğulları Ensari'ye yıllar süren özlemin ardından sarıldı

Diyarbakır'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 233 ailenin HDP binası önündeki oturma eyleminde 696'ncı günde 3 aile daha evladına kavuştu.

GÖZYAŞLARI DÖKÜLDÜ

Evlat nöbetindeki Diyarbakır'da oturan kanser hastası Ayşegül Biçer, eşi Rauf Biçer'in 2019'da PKK tarafından kaçırılan tek oğulları Mustafa, Güllü Turan'ın Tunceli'de 2015 yılında Anadolu Lisesi'nde eğitim gördüğü sırada  PKK tarafından kaçırılan kızı Alev ve Hayriye Akyüz'ün üniversite öğrencisiyken Diyarbakır'da kaçırılan kardeşi Ensari Karaşan, İstihbarat Komutanlığı ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Tunceli İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin ikna çalışmaları sonucu PKK'nın barınma alanlarında kaçarak güvenlik güçlerine teslim oldu.

EVLATLARINA SARILDILAR

Güvenlik güçlerince sorguları tamamlanan Mustafa Biçer, Alev Turan ve Ensari Karaşan, Diyarbakır'da aileleriyle buluştu. Diyarbakır Valiliği'nin İçkale'deki makamında yapılan buluşmada, aileler evlatlarıyla uzun süre hasret giderdi. Duygu dolu anların yaşandığı buluşmada anneler mutluluk gözyaşı döktü.

DEVLETİMİZİN ZAFERİDİR BU

Anne Biçer gazetecilere, "Allah devletimizden razı olsun. Devletimiz güçlüdür. Bu zafer devletimizin, Türkiye Cumhuriyeti'nin zaferidir. Tüm basın mensuplarına da teşekkür ediyoruz, feryadımızı evlatlarımıza ulaştırdılar, evlatlarımız geri döndü. Hepinize teşekkür ediyoruz. Hepimiz kazandık. PKK ve siyasi kolu HDP yerle yeksan oldu. Anneler işte böyle zafere ulaşıyor. Allah'ın izni ile bütün evlatlarımız oradan inecek." diye konuştu.

ÇOCUĞUNA KAVUŞAN 31 OLDU

3 Eylül 2019'da HDP binası önünde başlayan oturma eylemi 233 ailenin katılımıyla sürüyor. Eylemin öncüsü Hacire Akar'ın yanı sıra en son Ayşegül Biçer'in oğlu Mustafa Biçer, Güllü Turan'ın kızı Alev, ve Hayriye Akyüz'ün kardeşi Ensari Karaşan'ın örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim olması sonucu çocuklarına kavuşan aile sayısı 31'e yükseldi.

AİLELERİNE KAVUŞANLARIN İSİMLERİ

Anne Hacire Akar'ın 24 Ağustos 2019'da oğlu Mehmet'e kavuşmasının ardından Hatice Ceylan oğlu Cafer'e, Hüsniye Kaya kızı Mekiye'ye, babaanne Halime Kadran torunu İbrahim Halil Kadran'a, baba Metin Açan oğlu H. Açan'a, baba Nizamettin ve anne Aslıhan Eşrefoğlu oğulları Hüseyin'e, anne Gevriye Ayhan kızı Pelda'ya, baba Melik ve anne Melek Aslan oğlulları Volkan'a, anne Muhteber Birlik oğlu Veysi'ye, anne Cahide Alkan oğlu Mehmet Emin'e, anne Şahize Altınkaynak kızı Halise'ye, engelli baba Cemal Ertaş oğlu Ramazan'a, anne Naime Dalmış kızı Tekoşin'e, teslim olan Haşim Açar tedavisinin sürdüğü hastanede babasına, anne Sever Fidan oğlu Tayfur'a, anne Gülşen Çetin oğlu Erdal'a, anne Meryem ve baba Fahrettin Akkuş evlatları Erkan'a, anne Perihan ve baba Fettah Kaya oğulları Cuma'ya, anne Safiye ve baba Mehmet Emin Coşkun oğulları İbrahim'e, anne Keziban ve baba Mehmet Yalçın kızları Yasmin'e, anne Gülüzar ve baba Sıdık Fidan oğulları Ferdi'ye, anne Gülli ve baba Zeki Bal oğulları Yusuf'a, anne Selma Han oğlu Onur'a, baba M.O. oğlu Recep'e, baba Bayram Yetkin de oğlu Recep'e sarıldı.