24

Güven içerisinde kucaklaşacağız

Diyarbakır Emniyet Müdürü Aşkın, İnsanlarımız kendini güven içerisinde hissetsin diye çok rasyonel, çok bilimsel ve vatandaşımızı da kucaklayacağız. Bundan sonra da çok birlikte olacağız.

Güven içerisinde kucaklaşacağız

DİYARBAKIR  - Diyarbakır Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, 20 yıl önce terör örgütü tarafından şehit edilen Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve 5 polis memurunu saldırının gerçekleştirildiği noktada andı. Aşkın, "İnsanlarımız kendini güven içerisinde hissetsin diye çok rasyonel, çok bilimsel ve vatandaşımızı da kucaklayacağız. Bundan sonra da çok birlikte olacağız" dedi.

İLK İŞİ OKKAN'I ANMAK OLDU

Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile İzmir Emniyet Müdürlüğü'nden Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Dr. Hüseyin Aşkın, önceki gün sabah saatlerinde kentte gelmişti. Kentte görevine başlayan Dr. Aşkın, ilk olarak 20 yıl önce terör örgütü tarafından Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ile polis memurları Mehmet Kamalı, Sabri Kün, Mehmet Sepetçi, Atilla Durmuş ve Selahattin Baysoy'un saldırıya uğradığı Yenişehir ilçesi Sezai Karakoç Bulvarı'na geldi. Burada dua okuyan Dr. Aşkın ve beraberindekiler ardından Okkan'ın anıtına karanfil bıraktı.

BU TOPRAKLAR BİZE YURT

Dua edilmesinin ardından açıklamalarda bulunan Dr. Aşkın, göreve başladığı kentte ilk ziyaretini Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan'ın şehit düştüğü noktaya ziyaret gerçekleştirdiğini söyledi. Diyarbakır’a geldiği ilk gün 15 Temmuz olduğunu belirten Dr. Aşkın, "Tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun. Bu topraklar bize yurt olsun diye bin yıldır şehitler verdik. Gerektiğinde de vermeye devam edeceğiz. Milli birliğimizin demokrasimizin ülkemizin geleceğinin en önemli günlerinde biri olan 15 Temmuz'un 5'inci seneyi devriyesinde 15 Temmuz'u ve kahraman şehitlerimizi andık. Ankara'da, İstanbul'da İzmir'de, Diyarbakır'da, Şırnak'ta ve Hakkari'de sokağa çıktılar milletine ve devletine demokrasisine sahip çıktığı gündür 15 Temmuz” dedi.

HUZUR VE GÜVEN İÇERİSİNDE

Diyarbakır’a geldiği için mutluluk duyduğunu aktaran Dr. Aşkın, “Diyarbakır'a gelmekten dolayı çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Kadim ve güzel bir şehir. Ne kadar güzel söylemiş rahmetli şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, Türkiye'nin güvenliğinin sigortası Diyarbakır. Bunun bilinciyle kent daha çok güvenli olsun, kentin çocukları huzurlu olsun. Bu kentin ve Türkiye'nin anneleri ile babaları çok daha huzurlu olsun. Terör ülkemizin gündeminden tümüyle düşsün. İnsanlarımız kendini güven içerisinde hissetsin diye bizden önceki arkadaşlarımızın yaptığı çalışmaları biraz daha öteye götürerek, çok rasyonel, çok bilimsel ve vatandaşımızı da kucaklayarak çalışmalarımıza başladık. Bundan sonra da çok birlikte olacağız. Uyuşturucuyla mücadelemiz öyle bir olsun ki hiçbir yavrumuz uyuşturucudan hayatını kaybetmesin. Sokaklarda huzur olsun. İnsanlar kendini güven içinde hissetsin diye bizden önceki arkadaşlarımızın yaptığı çalışmaları biraz daha öteye götürerek vatandaşımızı da kucaklayarak çalışmalarımıza başladık” diye konuştu.

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.