Güvercin uçurma kavgasında kan aktı! Diyarbakır polisi Fidan cinayetini kazıya kazıya ortaya çıkardı

Polis, Diyarbakır’da ‘Yüksekten düşme’ gerekçesiyle hastaneye getirilen gencin cinayete kurban gittiğini ortaya çıkardı.

Güvercin uçurma kavgasında kan aktı! Diyarbakır polisi Fidan cinayetini kazıya kazıya ortaya çıkardı

Diyarbakır’da taksiyle yüksekten düştüğü gerekçesiyle hastaneye getirilen 23 yaşındaki Eyüp Diyar Fidan tedaviye alındı. 4 kişinin yaralandığı bıçaklı ve silahlı kavganın aynı saatlerde yaşanması üzerine harekete geçen ekipler, kamera görüntülerinden belirlediği kişilerden Fidan'ın da taksiyle hastaneye götürüldüğünü belirledi.

 Titizlikle yürütülen çalışmalarda polis, hastaneye gidip olayın düşme olmadığını belirterek doktorları uyardı. Bıçakla yaralanan Fidan, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Fidan'ı bıçakladığı belirlenen Çetin Eren (31) ise tutuklandı.

KATİL ZANLI TUTUKLANDI

Olay, Bağlar ilçesindeki özel hastaneye 10 Mayıs akşamı taksiyle getirilen ve 'Yüksekten düştü' denilen Eyüp Diyar Fidan, tedaviye alındı. Aynı saatlerde Fatih Caddesi'nde komşu 2 esnaf arasında güvercin nedeniyle çıkan ve 4 kişinin yaralandığı silahlı ve bıçaklı kavgayla ilgili çalışma yapan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olay yerindeki Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameralarını inceledi. Yaralılar Çetin Eren, B.E. (47) ve S.E.'yi belirleyen polis, diğer yaralının taksiyle götürüldüğünü tespit etti. Taksinin gittiği istikameti takibe alan polis, yakındaki özel hastaneye götürüldüğünü gördü. Taksiyle getirilen kişinin Eyüp Diyar Fidan olduğu ve acil servistekilere 'Yüksekten düştü' denildiği ortaya çıktı. Polisin, olayın düşme vakası olmadığını belirtmesi üzerine yapılan incelemede Fidan'ın bıçakla yaralandığı belirlendi. Fidan, buradaki müdahalelere rağmen kurtartılamadı.

Tespit edilen taksici ise, Fidan'ın bir kişi tarafından aracına bindirildiğini ve o kişinin hastaneye geldikten sonra taksiden inip bölgeden ayrıldığını ifade etti.

Fidan'ın cenazesi, adli tıp kurumundaki otopsi işlemlerinin ardından yakınlarına teslim edildi. Fidan’ın naaşı Bağlar ilçesindeki Yeniköy Mezarlığı'na defnedildi. Olayla ilgili, 2 şüpheli ile Fidan'ı bıçakladığı saptanan Çetin Eren, tedavisinin ardından gözaltına alındı. İşlemleri sonrası adliyeye sevk edilen şüphelilerden Çetin Eren, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Diğerleri ise 1'i adli kontrolle olmak üzere serbest bırakıldı. 

HABER MERKEZİ

Kaynak: Diyarbakır Söz