Görüş Bildir

HDP'li Taşçıer: Melih Gökçek bizim muhatabımız değil

HDP'li Taşçıer: Melih Gökçek bizim muhatabımız değil

Diyarbakır’da esnafı ziyaret eden HDP'nin milletvekili adayları Feleknas Uca ile İmam Taşçıer, partilerini 'din düşmanı olmak'la suçlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Melih Gökçek'e tepki gösterdi.

HDP'nin Diyarbakır 4'üncü sıra adayı, Avrupa Paralementosu eski milletvekili Feleknas Uca ile 8'inci sıra adayı Devrimci Demokrat Kürt Derneği eski Başkanı İmam Taşçıer, merkez Yenişehir İlçesi'nde HDP İlçe Başkanı Belgin Diken ve partililer ile birlikte esnafı ve pazarcıları ziyaret etti.

ESNAF SOHBETİ 

Esnafla sohbet ederek sorunlarını dinleyen  İmam Taşçıer, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in katıldığı televizyon programlarında HDP'yi 'din düşmanı olmak'la suçlamasına tepki gösterdi. Bunun bir karalama kampanyası olduğunu söyleyen Taşçıer, "HDP'nin amacı Diyanet'i kaldırmak değil. Böyle bir şey de yok. Amaç, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın şu anki pozisyonunu tüm dinlere eşit yaklaşılması temelinde yeniden örgütlemektir. Bu art niyetle kullanıldığı zaman her yere çekilebilir. Melih Gökçek bizim muhatabımız değil. Melih Gökçek her zaman kirli bir insandır. Bugüne kadar hep kasetlerle siyaset yapmıştır. Melik Gökçek şimdi bazılarının borazanlığını yapıyor. Bizim muhatabımız AK Parti'dir, Başbakandır, Cumhurbaşkanıdır" dedi.

BÜYÜK KAZANIM

Feleknas Uca ise Kürtçe yaptığı konuşmada, yıllarca Avrupa Parlamentosu Milletvekilliği yaptıktan sonra kendi halkının içine dönerek onlara hizmet için aday olduğunu belirtti. Uca, "Geçmişte halkım için hizmet ettim bu hizmeti devam ettirmek için de aralarına geri döndüm. Onurlu bir yaşam, halkların özgürlüğü ve herkesin barış içinde yaşaması için çalışıyoruz. 7 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye'de yeni bir yaşam başlayacak. Partimizin din düşmanlığı yoktur. Bizden korkanlar ve baraj altında kalacaklarını bildikleri için bu kara kampanyayı yapıyolar. AKP sürekli kaybediyor. HDP büyük bir kazanımla meclise girecek. Yüzde 15 oy almayı hedefliyoruz. Bunu bildikleri için ortalığı karıştırmak istiyorlar. Hiçbir parti HDP kadar halkları temsil etmiyor. Süryani, Ezidi, Laz, Türk, Çerkez, Hıristiyan her dinden ve kesimden adaylarımız var" diye konuştu.