Her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız

Diyarbakır’da binlerce kişi cuma namazı çıkışı İsrail'i protesto ederek, Filistin'e destek çağrısında bulundu.

Her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız

Siyonist işgal rejiminin abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik katliamlarına tepki gösterilen kitlesel basın açıklamasında "izzet ve şeref sahibi her Müslümanın aziz ve kutsi Kudüs davası ile Gazze'nin izzetli direnişine destek vermesi gerektiği" belirtildi.

HAMAS'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları'nın siyonist işgalcilere karşı başlattığı "Aksa Tufanı" operasyonuna destek amacıyla, Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından Diyarbakır'da kitlesel basın açıklaması düzenlendi.

Basın açıklaması öncesi bir konuşma yapan Mehmet Ali Zeybek, siyonist işgal rejiminin Gazze Şeridi'ne yönelik katliamlarını tel'in etti, tüm Müslümanlardan Gazze'ye destek çağrısı yaptı.

Basın açıklamasını ise Memur-sen Diyarbakır İl Başkanı Ramazan Tekdemir okudu.

Konuşmasına besmele ve "Zulmedenler hangi akıbete uğrayacaklarını yakında görecekler." (Şuara/227) ayetiyle başlayan Tekdemir "Allah'ın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun. Siyonist işgal rejiminin Gazze'ye yönelik yapmış olduğu soykırıma dur demek ve işlemiş olduğu katliamlarını durdurmak için bir aradayız." dedi.

"Filistin'de her 10 dakikada bir çocuk hayatını kaybetmektedir"

Gazze'de siyonist vahşetin 35 gündür devam ettiğine dikkati çeken Tekdemir "Siyonistlerin Gazze'ye yönelik saldırılarında 7 Ekim'den bu yana 4 bin 412'si çocuk, 10 bin 818 Filistinli katledildi. Soykırım suçu işleyen siyonistler, yapmış olduğu saldırılarda hiçbir kural, kaide ve ölçü tanımamaktadır. Terör şebekesinin Gazze'ye yapmış olduğu hava saldırılarında, kadın, çocuk, yaşlı ve bebekler katledilmektedir. Filistin'de her 10 dakikada bir çocuk hayatını kaybetmektedir. Gazze, açık hava hapishanesinden adeta çocuk mezarlığına dönüştürülmüş durumdadır. Hayatta kalan çocuklar ise ailelerini, evlerini, yakınlarını kaybederek her türlü zulmü görmektedirler. Gazze'ye atılan bombaların şiddeti ve tahribatı Hiroşima'ya atılan atom bombasının şiddet ve tahribatının iki katına ulaşmıştır. Her geçen gün siyonist vahşet kat be kat artarak, camiler, okullar, yerleşim yerleri bombalanmaktadır. Gazze'nin yarısı yıkık ve virane hale getirilmiştir." ifadelerini kullandı.

"Mazlumların kanı Amerika ve Batılı ülke liderlerinin ellerine bulaşmıştır"

"Filistin'de, Kudüs'te ve Mescid-i Aksa'da Müslümanların inancı ve kutsalları siyonist işgalcilerin postallarıyla çiğnenmektedir." diyen Tekdemir "Siyonistlerin yapmış olduğu katliam ve soykırıma İslam ülkelerinin liderleri seyirci kalmakta ve bu mezalimi durduracak hiçbir somut adım atmamaktadırlar. Gazze'ye yapılan saldırılarda 10 binden fazla mazlumun kanı; siyonistlerin, Amerika'nın ve Batılı ülke liderlerinin ellerine bulaşmıştır. Amerika, İngiltere, Fransa ve daha birçok Batılı ülke liderleri, siyonistlere açık destek vermektedirler. Ne yazık ki bu zulme İslam ülkelerinin liderleri kör, sağır ve dilsiz kalarak üç maymunları oynamaktadırlar. Zulme sessiz kalmak da zulümdür." şeklinde konuştu.

"israil yok olmaya mahkûmdur"

Tekdemir, basın açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü:

"İşgalci israilin bombardımanı neticesinde yıkılan binaların enkazları altında binlerce insan kurtarılmayı beklemektir. Ama daha korkunç olanı ise siyonistlerin bu saldırılarına duyarsız kalanların vicdanlarını ve insanlığını enkazların altında gömmüş olmalarıdır. Yıkım ve soykırım suçlarını işleyen siyonistler, unutmayalım ki insanlığa ve vicdana da savaş açmışlardır. Zulümle abad olunmaz ve israil yok olmaya mahkûmdur. Ülke liderleri bu zulme sessiz kalsalar da artık halklar uyandı. Bu gün dünyanın birçok ülkesinde batısıyla doğusuyla, kuzeyiyle güneyiyle, halklar meydanlara akın ederek siyonist vahşeti telin etmektedirler."

"İnsan haklarından dem vuranlar, neredesiniz?"

Mazlumun dini, rengi ve ırkının sorulmayacağını belirten Tekdemir "Bir yerde zulüm varsa, insanlığını yitirmemiş vicdan sahipleri mazlumun yanında yer almalı ve zulme dur demek için elinden gelen her türlü çabayı göstermelidir. Ey zalim Amerika ve Avrupa! Artık halklar uyandı. Müslüman halkların vicdanı uyandı. Dünya ülkelerindeki halkların vicdanı uyandı. Vicdan sahipleri meydanları doldurmakta ve siyonist vahşete karşı somut adımların atılması için kendi ülke liderlerine baskı yapmaktadırlar. Siyonist çeteler, tüm dünyanın gözü önünde Amerika'yı ve Avrupa'yı arkasına alarak, soykırım suçu işlemeye devam etmektedir. Gazze'de bebeler, çocuklar, kadınlar katledilirken; insan haklarından, temel hak ve hürriyetlerden, kadın haklarından, çocuk haklarından dem vuranların tek tek maskeleri düşmeye devam etmektedir. İnsan haklarından, kadın haklarından, çocuk haklarından dem vuranlar, neredesiniz? Neden sesiniz çıkmıyor?  Artık bu sihirli sözlerinizin hiçbir anlamı kalmamıştır. Bu sihirli sözlerin arkasına sığındığınız maskeleriniz tek tek düşmüştür." dedi.

"Korkaklar bebek, kadın ve çocuk öldürür"

"Korkaklar bebek öldürür, kadın öldürür, çocuk öldürür. Cesurlar ise yüz yüze kendi denkleriyle savaşırlar." diyen Tekdemir, "Siyonistler direniş kahramanlarıyla yüz yüze savaşmaktan korkuyorlar. Bu yüzden kadın, çocuk, bebek ve savunmasız insanları katletmektedirler. Bu korkak, dünya düşkünü ve şehvetperest aşağılık siyonist çetelerinin psikolojileri bozulmuş, direniş gruplarının yapmış olduğu saldırılardan dolayı zırhlı araçlarının içinde mahsur kalarak zilleti yaşamaktadırlar. Siyonist çeteler her gün ölüm korkusunu yaşayarak ölmemek için savaşırken,  direniş kahramanları ise şehid olmak için savaşmaktadırlar. Siyonistler her an nerede bir saldırıyla karşılaşacaklarını kestirememektedirler.  O çok güvendikleri zırhlı tankların içinde ölüm korkusu ile tir tir titremektedirler. Her an bir Yasin roketinin tanklarını imha etme korkusunu yaşamaktadırlar. Siyonistler gökyüzündeki yıldırımların düşmesinden veyahut 7 şiddetinde depremi yaşamaktan daha ağır korku ve paniği yaşamaktadırlar." ifadelerini kullandı.

"Kudüs ve Mescid-i Aksa ümmetin izzeti ve namusudur"

"Siyonist cephe sıkıştığı anda; Birleşmiş Milletler, ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri hemen barış havarisi kesilecektir. Ve inşallah Siyonist cephe öyle bir sıkışacaktır ki nefes alamayacak duruma gelecektir." diyen Tekdemir "İşte o gün zafer, mazlumların zaferi olacaktır. İşte o gün zafer, inananların zaferi olacaktır. Kudüs ve Mescid-i Aksa ümmetin izzeti ve namusudur. Ümmetin izzetini ve namusunu muhafaza eden direniş hareketinin yanındayız. Bakınız Amerika ve Avrupa ülkeleri siyonistlere borçlu oldukları için borçlarını ödemeyebilmek adına tüm imkânlarını seferber etmiş durumdalar. Bizler de Filistinli kardeşlerimize ümmetin izzetini muhafaza ettikleri için borcumuzu ödemekle mükellefiz. Ben izzet ve şeref sahibiyim diyen her Müslüman bu aziz ve kutsi olan Kudüs davasına ve Gazze'nin izzetli direnişine destek vermelidir." şeklinde konuştu.

"Boykot hayatımızın bir parçası olmalıdır"

"Buradan İslam ülkelerinin liderlerine ve tüm İslam âlemine sesleniyoruz" diyen Tekdemir, taleplerini şöyle sıraladı:

"1-HAMAS Filistin'in meşru siyasi hükümeti ve temsilcidir. ABD veya siyonistlerin Gazze ile ilgili verecekleri kararın hiç bir önemi yoktur.

2- Gazze'ye acil yardım koridoru kurulmalı, Türkiye bu işe öncülük etmelidir. Gazze'ye gidecek büyük bir yardım filosu deniz yoluyla ivedilikle yola çıkarak, Gazze'ye ulaşmalıdır. Dünyadaki bütün vicdan ve insaf ehli bu filoya davet edilmelidir.

3-Kürecik ve İncirlik üsleri kapatılmalı en azından bu katliamlar devam ettiği müddetçe faaliyetleri süresiz durdurulmalıdır.

4-Kargo uçaklarıyla ve Türkiye limanlarından gemilerle siyonistlere erzak taşınmasından vazgeçilmelidir.

5-İslam Ülkeleri hep beraber Siyonistlere ciddi bir ambargo uygulamalıdır.

6-Türkiye vatandaşı olup Filistinli masumları öldürmeye giden katiller çağrılıp yargılanmalı, suçu sabit olanların mal varlığına el konularak vatandaşlıktan çıkarılmalıdır.

7- İsrail mallarına yapılan boykota devam edilmelidir. Boykot hayatımızın bir parçası olmalıdır.

"Mescid-i Aksa'nın ve Müslüman kardeşlerimizin yanındayız"

Peygamber Sevdalıları, Kudüs Sevdalıları olarak bir kez daha en yüksek sesle haykırıyoruz ve diyoruz ki; canımızla, kanımızla, malımızla ve evlad u iyalimizle ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'nın ve Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Filistin'in ve Mescid-i Aksa'nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız ve destekçisiyiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız.

Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve 'Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize katından bir veli (koruyucu sahip) gönder, bize katından bir yardım eden yolla' diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz? Nisa suresinin 75'inci ayetinin muhatabıyız.

Filistin halkına selam olsun!

Aksa Tufanı operasyonuna selam olsun!

Kahraman mücahitlere selam olsun!

Direnişe ve dirilişe selam olsun!

Şehitlere selam olsun!

Allah'ın selamı rahmeti ve bereketi hepinizin üzerine olsun."

Kitlesel basın açıklaması Ömer Çelik Hoca'nın yaptığı dua ile son buldu. 

Haber: Filiz YAŞA

Kaynak: Diyarbakır Söz