Görüş Bildir

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Dinç'ten işyerleri yanan esnafa ziyaret

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Dinç'ten işyerleri yanan esnafa ziyaret

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, merkez Bağlar ilçesinde bulunan Gıda Toptancılar Sitesi’nde işyerleri yanan işletmecileri ve işletme çalışanlarını ziyaret ederek “geçmiş olsun” dileklerini iletti.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesi Gıda Toptancılar Sitesi’nde dün iş yerleri yanan işletmecileri ve işletme çalışanlarını ziyaret eden HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, yanan işyerinde incelemelerde bulunarak işyeri sahiplerine ve çalışanlarına “geçmiş olsun” dileklerinde bulundu.

Önceki gün Gıda Toptancılar Sitesi’nde bir iş yerinde çıkan yangın kısa sürede komşu iş yerine de bulaştı. İş yerleri yanan esnafın can kaybı ve yaralanma olmazken iş yerlerinde maddi hasar meydana geldi.

Cuma namazı çıkışı maddi hasardan dolayı mağdur olan iş yeri sahiplerini ziyaret eden Dinç, ‘‘Cuma namazı çıkışı işyerleri yanan Gıda Toptancılar Sitesi esnafını ziyaret ettik. Elektrikten kaynaklandığını öğrendiğimiz yangında can kaybının olmaması bizleri sevindirdi. Oluşan maddi hasarın telafisi mümkündür ama can kaybının telafisi imkansızdır. Bu anlamda her zaman tedbirleri almalı, elektrik kontrolleri başta olmak üzere; sigara izmaritlerinin yerlere atılmaması ve bizlere zarar verebilecek tüm tedbirleri almamız gerekir. Bu vesileyle tekrar maddi hasardan dolayı mağduriyet yaşayan esnafımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.’’ dedi.

Ziyarette Dinç’e, İl Başkan Yardımcısı Ali Doğan, İl Gençlik Kolları Başkanı Mücahit İleri, HAKSİAD Genel Başkanı İhsan Yüce, HAKSİAD Diyarbakır Şube Başkanı Recep Dakak eşlik etti.
Etiketler: | |